Презентація результатів дослідження з теми "Психічне здоровʼя та університетська підготовка соціальних працівників, медичних сестер і психологів"
13 грудня 2024 року відбувся захід, організований Національною психологічною асоціацією, присвячений презентації результатів дослідження з теми «Психічне здоровʼя та університетська підготовка соціальних працівників, медичних сестер і психологів». Захід проходив в офлайн форматі в м. Київ в рамках проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”. В заході під назвою "Переосмислення підготовки кадрів ПЗПСП: презентація та обговорення результатів дослідження «Психічне здоровʼя та університетська підготовка соціальних працівників, медичних сестер і психологів» взяли участь викладач закладу фахової передвищої освіти фахового коледжу БДМУ, магістр медсестринства Діана ГРИГОРЕЦЬ та Матвій ДАРІЙЧУК - викладач кафедри психології та філософії, керівник простору психосоціальної підтримки "Дбаю про себе" створено за підтримки проєкту USAID "Розбудова стійкої системи громадського здоров'я", який впроваджує Пакт.
На заході було представлено результати дослідження, яке було проведено в межах проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров'я” та освітні програми щодо знань та навичок з тем психічного здоров’я, інтеграція аспектів психічного здоров’я в освіту, а також розвиток професійних зв’язків серед викладачів університетів і практикуючих фахівців (спеціальність соціальна робота, медсестринство, психологія).
Спікерами були:
⁃ Альона Герасимова, керівниця проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоровʼя», Пакт.
⁃ Анастасія Голотенко, експертка з психічного здоров'я Координаційного центру з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України
⁃ Валерія Палій, віцепрезидентка НПА.
В панельній дискусії взяли участь наступні експерти:
⁃ Вітренко Андрій, заступник Міністра освіти і науки України
⁃ Анастасія Голотенко, експертка з психічного здоровʼя Координаційного центру з психічного здоровʼя Кабінету Міністрів України
⁃ Natalie Levkovich, Chief Executive Officer, Health Federation of Philadelphia
⁃ Philip McCallion, PhD, director of College of Public Health at Temple university
⁃ Amita Avadhani, PhD, College of Public Health at (Nursing), Temple university
⁃ Наталія Портницька, PhD , доцент, завідувачка кафедри соціальної та практичної психології Житомирського державного університету імені Івана Франка, членкиня Національного комітету EuroPsy
⁃ Оксана Стефанова, експертка ГО «Ліга соціальних працівників України», викладачка Національного університету «Києво-Могилянськоі академії», кандидатка наук з державного управління.
Модераторка Валерія Палій, віце президентка НПА Власне, розробка професійних стандартів є одним із кроків в напрямі подолання прогалин в фаховому забезпеченні такими кадрами сфери охорони психічного здоров’я. Наші викладачі обмінялись досвідом з іншими навчальними закладами, практиками та фахівцями у сфері психічного здоров’я для покращення підготовки таких кадрів. Провели ситуаційний аналіз факторів які впливають на психічне здоров’я. Спільно вирішували питання, щодо включення компонента психічного здоров’я та психосоціальної підтримки у відповідні освітні програми підготовки фахівців галузей знань "Охорона здоров’я" спеціальностей "Психологія", "Медсестринство". Включення до типових тематичного плану і програми навчання з питань охорони праці, в тому числі, рекомендацій щодо формування стресостійкості медичних працівників, створення психологічно безпечного середовища на робочому місці і подолання психоемоційного вигорання. Актуалізували питання травмоінформованого підходу у впровадженні освітніх послуг в закладах вищої освіти. Всі напрацювання були передані до Координаційного центру з психічного здоров'я.
Підготували: викладач закладу фахової передвищої освіти фахового коледжу БДМУ Діана ГРИГОРЕЦЬ та викладач кафедри психології та філософії БДМУ Матвій ДАРІЙЧУК.