Педагогічна спадщина
А. С. Макаренка
(до 135-річниці з дня народження відомого українського педагога і літератора Антона Макаренка)

З повагою до педагогічної спадщини видатного українського педагога Антона Семеновича Макаренка, 22 березня 2023 року на кафедрі психології та філософії відбувся захід для студентів на тему «Педагогічна спадщина А. С. Макаренка».

Антон Семенович Макаренко є одним з найвідоміших педагогів XX століття, його педагогічні ідеї та концепції досі залишаються актуальними для сучасної освіти. Він зробив неймовірний внесок у розвиток педагогічної науки та практики, тому його ім’я є одним із символів національної освіти.

А. С. Макаренко залишив багату педагогічну спадщину, написав понад 150 творів (романи, повісті, сценарії, науково-педагогічні статті). Найбільш широко відомі є «Педагогічна поема», «Книга для батьків», «Методика організації виховного процесу» тощо.

ЮНЕСКО визнала Антона Макаренка одним із чотирьох найбільш знакових авторів, що сформували спосіб педагогічного мислення у XX столітті. Його ім’я ставлять на рівні з Марією Монтессорі, Джоном Дьюї та Георгом Кершенштейнером.

Завідувач кафедри психології та філософії, професор Алла Борисюк показала ознайомила студентів з основними педагогічними ідеями А.С. Макаренка.

Студенти були зацікавлені, коли вони дізналися про цього видатного педагога, його методи та підхід до навчання. Професор Алла Борисюк наголосила на тому, що Макаренко вважав, що навчання повинно бути спрямоване не тільки на знання, але й на формування характеру студентів. Він вірив, що кожен студент може досягти успіху, якщо йому будуть надані можливості, які відповідають його індивідуальним потребам.

Студенти також дізналися про конкретні методи Макаренка, такі як розвиток колективу, самоврядування та змагальність. Студенти були здивовані, коли дізналися, що ці методи використовуються і сьогодні в багатьох школах та університетах.

На заході також була можливість для студентів задати питання про педагогічну спадщину А.С. Макаренка та професію вчителя загалом. Професор Алла Борисюк відповіла на всі запитання та дала корисні поради щодо кар'єри в галузі освіти.

Захід був дуже корисним для студентів, адже він дозволив їм отримати більше інформації про педагогічну спадщину А. С. Макаренка та її вплив на сучасну освіту.