Надання первинної кризової психологічної допомоги / Introduction to Emergency Psychologу

Дата публікації допису: Oct 26, 2022 6:24:32 AM

Завершився тиждень навчання по наданню первинної кризової психологічної допомоги / Introductionto Emergency Psychologу // під керівництвом Melinda Endrefy, психологині Асоціації екстреної допомоги AMURTEL (Румунія) та університету Ла-Лагуна (Іспанія), яке відбувалось на базі нашого університету.Протягом 17-21 жовтня 2022 рокустуденти спеціальності «Медична психологія» і «Медицина», випускники БДМУ, практичні психологи міста та викладачі кафедри практичної психології ЧНУ, методом активного навчання, оволодівали  навичками кризової психологічної допомоги. Навчання включало в себе шість великих блоків: General introduction: past projects and personal experiences: definition of the emergencypsychology profession; Self-awareness and normalizing normal reactions in abnormal situations; Resignify reactions(emergency psychology exercises); Communicating during difficult moments: gentle gestures and softwords; Communication techniques with special and vulnerable groups; Self-care. Загалом навчання об’єднало понад 90 учасників.

Цей захід проводився в рамках співпраці БДМУ та Асоціації екстреної допомоги AMURTEL (Румунія), з ініціативи Медико-психологічного центру БДМУ, за підтримки в.о ректора закладу вищої освіти Оксани АНДРІЄЦЬ, яка особисто привітала учасників з завершенням навчання та сертифікацією. «Підготовка висококваліфікованих фахівців у галузі ментального здоров’я, з метою підтримки психічного здоров’я, психологічного супроводу та допомоги як цивільного населення, так і війкових, в сучасних реаліях,є одним з першочергових суспільних завдань. Підготовка кризових психологів – це необхідний, значимий та новий досвід, який здобуває наш університет з

78-річною історією» – зазначила Оксана АНДРІЄЦЬ.

«Цей захід є однією з важливих сходинок розвитку спеціальності «Медична психологія»і вдосконалення надання якісної медико-психологічної допомоги в Україні» - зазначили організатори заходу – Керівник медико-психологічного центру, доцент Олександр Поліщук та Вікторія Осипенко (психолог медико-психологічного центру БДМУ, викладач кафедри психології та філософії БДМУ). Активними учасниками заходу були Микита Глущенко (викладач кафедри психології та філософії), доцент Марина Тимофієва, Анна Слубська (викладач кафедри психології та філософії).

Це був унікальний досвід взаємодії, навчання та підготовки фахівців, які матимуть змогу надавати кризову психологічну допомогу.  По завершенню тренінгу Melinda Endrefy написала в соціальних мережах:«My trained 90 future Emergency Psychology angels for Ukraine».

Щира вдячність перекладачам-волонтерам: Владиславі Драль (студентці 6 курсу БДМУ, спеціальності «Медицина») та Матвію Дарійчуку (студенту 6 курсу спеціальності «Практична психологія» Волинського національного університету імені Лесі Українки).

Разом до МИРУ ТА ПЕРЕМОГИ!