У Чернівцях відбувся тренінг з підготовки консультантів за програмою УП+ (Problem Management Plus) — масштабованою психологічною інтервенцією низької інтенсивності, розробленою Всесвітньою організацією охорони здоров’я для роботи з дорослими у стані дистресу в умовах тривалого стресу чи конфлікту.
Навчання проходить у межах проєкту «Поза межами травми» від міжнародної гуманітарної організації «Лікарі світу – Греція» (MdM-Greece), що реалізується в Україні з метою розширення доступу до послуг з охорони психічного здоров’я на рівні громад, особливо для дітей та молоді з груп ризику у постраждалих від війни регіонах.
До Чернівців приїхали фахівці з усієї України — психологи, соціальні працівники, освітяни, медики. Участь у тренінгу беруть також співробітники та викладачі Буковинського державного медичного університету, які активно долучаються до впровадження програм підтримки ментального здоров’я в українських громадах.
Навчання проводять сертифіковані тренери-супервізори ВООЗ:
Матвій ДАРІЙЧУК — викладач кафедри психології та філософії Буковинського державного медичного університету, тренер-супервізор у масштабованих психологічних інтервенціях низької інтенсивності ВООЗ: «Самодопомога+», керівник простору психосоціальної підтримки "Дбаю про себе".
Юлія ПОЛОЗЮК — психологиня, тренер-супервізор у масштабованій психологічній інтервенції низької інтенсивності ВООЗ: Problem Management+.
Ірина ГНЄЗДІЛОВА — психологиня, тренер-супервізор у масштабованій психологічній інтервенції низької інтенсивності ВООЗ: Problem Management+.
Тренінг УП+ спрямований на формування практичних навичок у майбутніх консультантів, які зможуть надавати підтримку вразливим верствам населення у своїх громадах — просто, доступно та на основі доказових підходів.