Новини Студентського наукового товариства

26 вересня 2022 року відбулося перше засідання наукового гуртка кафедри в 2022-2023 н.р..

Анна Слубська познайомила студентів 1 курсу з історією кафедри та наукового-педагогічним колективом кафедри. Разом зі студентами обговорили план роботи наукового гуртка на 2022-2023 навчальний рік.

Анна Ярославівна розповіла про специфіку та особливості роботи наукового гуртка, взаємодію  викладач-студент, студент-студент.

На засіданні було призначено нового старосту гуртка Женикай Надію, студентку 2 курсу спеціальності 225 "Медична психологія".

З новими силами та оптимізмом одразу приступили до роботи, шукаючи проблемну тему для дослідження.

 

        На кафедрі психології та філософії Буковинського державного медичного університету, 4 жовтня відбулась чергова зустріч студентів наукового гуртка.

        Тема засідання: "Цікава наука, як планувати наукове дослідження із задоволенням". Студентки 6 курсу спеціальності "Медична психологія", Павленко Мар'яна та Кіріліч Каріна на прикладі власного досвіду по написанню наукових робіт, мотивували студентів на саморозвиток та заохочення їх до досліджень. 

        Під час роботи наукового гуртка були присутні 14 студентів. Гурток проводився у формі тренінгу. Першим етапом було знайомство учасників процесу. На другому етапі Каріна поділилася знаннями про актуальну тему її дослідження: "Психосоматика". Мар'яна досліджує тему: "Суїцидальної поведінки". Дівчата розповіли, чому їх турбують ці теми та в чому полягає актуальність цих тем, що мотивують їх до дослідження та написання наукових робіт. 

        Третім етапом, було проведено методику: "Я через 10 років" з метою усвідомлення власних цілей та реалізації задуманого в майбутньому житті. 

        "Відвідування гуртка - це нова, цікава та потрібна інформація, яку потім можна використовувати в майбутньому."

20 вересня відбулося перше засідання (в 2021-2022 н.р.) наукового гуртка кафедри.Анна Слубська познайомила студентів з наукового-педагогічним колективом кафедри. Разом зі студентами обговорили план роботи наукового гуртка на 2021-2022 навчальний рік.

Анна Ярославівна розповіла про специфіку та особливості роботи наукового гуртка, взаємодію  викладач-студент, студент-студент.

З новими силами та оптимізмом одразу приступили до роботи, шукаючи проблемну тему для дослідження.

Č

8 жовтня 2020 року з нагоди Всесвітнього Дня психічного здоров’я співробітники кафедри психології та філософії Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», в рамках наукового гуртка кафедри,  провели онлайн-семінар  зі студентами 1-5 курсів спеціальності «Медична психологія», «Медична та психологічна реабілітація» на тему: «Психічне здоров’я людини як основа щасливого життя».

Під час проведення заходу  Любов Любіна - дитячий та сімейний психолог, кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри психології та філософії, звернула увагу присутніх на те, що психічне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини відчувати радість та задоволення від життя. Розповіла про досвід проведення просвітницьких акцій, які вже декілька років поспіль колектив кафедри психології та філософії БДМУ, співробітники медико-психологічного центру спільно з Чернівецькою філією Української спілки психотерапевтів та психологами міста проводять у м. Чернівці для мешканців міста та області з питань психічного та психологічного здоров’я особистості.

Кандидат психологічних наук, викладач кафедри психології та філософії, Вікторія Осипенко розповіла студентам про особливості збереження психічного здоров’я, наголосивши на стигматизації цієї теми в суспільстві та  обґрунтувала значимість своєчасного звернення до психолога з метою ефективного розв’язання актуальних проблем особистості.

Доцент кафедри психології та філософії Олеся Павлюк висвітлила основні психологічні фактори подолання криз професійного становлення, динаміку їх розвитку в процесі навчально-професійної діяльності майбутнього фахівця, що дозволяє виявити нові резерви подолання психологічних криз. Адже вибір професії є ключовим моментом в житті молодої людини, який стимулюється і соціальними вимогами, і особистими мотивами стати самостійним.  Якщо особистісні особливості і вимоги до професії узгоджуються один з одним, то у молодої людини виникають відчуття задоволення своїм покликанням, відбувається розвиток її здібностей і схильностей. У разі ж їх неузгодженості професія  стає джерелом болісних переживань і деформує особистість.

Кандидат філософських наук  Анна Слубська наголосила підкреслила наскільки необхідним, в умовах сьогодення та соціальної дистанції є збереження психічного здоров'я суспільства й студентської молоді, зокрема та наголосила, що в БДМУ функціонує  медико-психолочіний центр, який надає психологічний супровід навчального процесу та консультативну  допомогу студентам нашого університету. 

    

На кафедрі психології та філософії пройшло чергове засідання наукового гуртка на тему «Психодраматичний підхід у пошуках особистісної ідентичності»

На кафедрі психології та філософії пройшло чергове засідання наукового гуртка на тему «Психодраматичний підхід у пошуках особистісної ідентичності» на який було запрошено playback театр «Луна». Куратор засідання к. психол. н. Вікторія Осипенко прочитала гуртківцям міні-лекцію «Психодрама як метод психотерапії та психологічного консультування», де розповіла про історичні корені методу та особливості терапевтичного групового процесу, в якому використовується інструмент драматичної імпровізації для вивчення внутрішнього світу людини. Керівник наукового гуртка кафедри к. політ. н. Олеся Павлюк зауважили, що метод психодрами – це не тільки групова психотерапія, оскільки широко поширений і у багатьох областях індивідуальної роботи з людьми.

 Playback театр як елемент психодрами дозволяє через творче програвання життєвої ситуації виявити у ній новий взаємозв’язок і ресурси для її вирішення – прокоментувала асистент керівника playback театру Наталя Оксіна. В кінці заняття відбувся перфоменс студентського playback театру «Луна» під керівництвом Вікторії Осипенко. Актори на сцені спонтанно, без попереднього сценарію, розігрували життєві  історії, якими студенти ділилися із залу. Імпровізаційне відображення кожної  історії надало можливість розповідачу  подивитися на власну  життєву ситуацію  ніби зі сторони, побачити нові грані  і способи її вирішення.

Playback театр виокремився на сучаному етапі у самостійний напрям, який вже розвивається незалежно від театру імпровізації і психодрами. Так як людські почуття і емоції займають в плейбеці основне місце, іноді Playback називають театром психологічних імпровізацій.

Актори playback театру «Луна»: Бойчук Юлія (сп-ть «Медична психологія»), Грабовець Альона (сп-ть «Лікувальна справа), Загарюк Аліна (сп-ть «Лікувальна справа»), Копищик Вікторія (сп-ть «Медична психологія»), Куц Анастасія (сп-ть «Медична психологія»), Панчук Святослав  (сп-ть «Лікувальна справа»), Перун Тарас (сп-ть «Лікувальна справа»). Керівник - викладач кафедри психології та філософії, психолог-консультант Медико-психологічного центру БДМУ, к. психол. н. Осипенко Вікторія.

28 жовтня студенти БДМУ у рамках дії наукового гуртка кафедри психології та філософії  зустрілися з представниками Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

28 жовтня студенти БДМУ у рамках дії наукового гуртка кафедри психології та філософії  зустрілися з представниками Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які ознайомили студентів з роботою центру та розповіли про особливості всиновлення дітей у Чернівецькій області.

Директор центру О. Гришин-Грищук ознайомила учасників з основними функціями обласного центру та прочитала лекцію на тему  «Патронат як соціальний механізм попередження соціального сирітства». В липні 2015 р.  були внесені змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей, відповідно до яких на зміну інтернатним закладам прийде інша система альтернативної форми опіки – екстреного та короткотермінового влаштування дітей, на період подолання кризи в їх біологічних сім’ях (патронат). Патронат над дітьми це комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд і виховання в сім’ї патронатного вихователя дитини, котра опинилася в складних життєвих обставинах та потребує захисту та одночасне надання фахівцями з соціальної роботи інтенсивної допомоги рідній сім’ї дитини у подоланні складних обставин. Дитина може знаходитись у патронатній сім’ї до трьох місяців, залежно від потреб дитини.

Викладачі кафедри – проф. Борисюк А., доц. Тимофієва М., викл. Павлюк О. підтримали дискусію про необхідність запровадження патронатних сімей в Україні та їх позитивний вплив на соціально-психологічні фактори становлення особистості дитини.

 Патронатний вихователь - це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім'ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров'я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя - це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов'язки патронатного вихователя. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі.

Крім того, керівник курсів підвищення кваліфікації для прийомних батьків Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Н. Месюк ознайомила учасників з процедурою всиновлення та розповіла про навчальні семінари-тренінги, які готують кандидатів у батьки-вихователі, опікуни, піклувальники.

Метою проведення курсів, які проводяться у Обласному центрі є поглиблення знань про прийомну сім’ю та дитячий будинок сімейного типу, соціально-психологічні фактори становлення особистості дитини, методи сімейного виховання та відновлення стосунків дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, шляхи формування життєвої компетентності дитини та підготовки її до самостійного життя.

Батьки удосконалюють уміння уникати та долати труднощі сімейного виховання, запобігати девіантній поведінці дитини та особистісному “вигоранню”, налагоджувати стосунки у сім’ї на засадах партнерської взаємодії, взаєморозуміння, поваги  і любові, робити сімейне життя та дозвілля змістовним і цікавим.

20 жовтня пройшло друге засідання Наукового гуртка кафедри психології та філософії.

 Викладач Павлюк О. І.  прочитала лекцію з основ наукових досліджень та розповіла про основні методи дослідження сучасних психологічних та соціологічних проблем. Також учасники розглянули таку форму навчання навичкам поведінки як груповий психологічний тренінг. Студенти були ознайомлені з базовими поняттями «тренінг», «правила групи», та з умовами роботи тренінгової групи.

В кінці заняття учасники виконували вправи спрямовані на досягнення процесу саморозкриття через створення власного психологічного портрету, підвищення рівня самооцінки студентів через отримання позитивного зворотнього зв’язку, розвиток здатності до самоаналізу.

4 жовтня було проведене перше заняття Наукового гуртка на кафедрі психології та філософії

На початку засідання помічник ректора з іміджевих питань, завідувач кафедри психології та філософії, професор А. С. Борисюк привітала учасників та ознайомила їх з планом роботи гуртка. Доцент М. П. Тимофієва представила психологічний блок занять та розповіла про техніку наративу в арт-терапії.

Під час першого засідання наукового гуртка студенти також обрали старосту СНГ кафедри – Галак Інну (9 гр. медичний факультет №1). Помічником старости було обрано Щербату Ірину (6 гр. медичний факультет №1).

В кінці заняття викладач О. І. Павлюк провела тренінг, спрямований на знайомство учасників один з одним та згуртування групи для створення атмосфери безпеки, як засади для подальшого розвитку групи.

Завдяки гуртку студенти матимуть можливість пізнати себе з іншої сторони, дізнатися чимало про особливості людської психіки та на практиці випробувати різноманітні психологічні методики.

Студенти БДМУ провели міжнародну конференцію

У Вищому державному навчальному закладі України «Буковинський державний медичний університет»

з ініціативи Студентської ради 3-4 березня відбулася перша Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих учених «Формування громадянської позиції в системі органів студентського самоврядування».

3 березня у Палаці «Академічний» розпочалося урочисте відкриття та пленарне засідання конференції. Звернувся до учасників наукового форуму голова Студентської ради БДМУ Віктор Романчук. Він зауважив, що у БДМУ вже четвертий рік поспіль на високому теоретико-практичному рівні піднімаються найважливіші питання функціонування і розвитку студентського самоврядування в Україні та за її межами. «Майбутнє нашої держави залежить від ступеню освіченості суспільства, талановитої, ініціативної молоді з високими моральними та професійними якостями. Студенти відіграють важливу роль у формуванні демократичного суспільства. В умовах сьогодення участь у студентському самоврядуванні дає можливість реалізувати перспективні проекти, формує професійну мотивацію, лідерські здібності та громадянську позицію», - підкреслив Віктор Романчук.

З вітальним словом виступив ректор БДМУ Тарас Бойчук, який зазначив, що студентство є тією рушійною силою, яка найбільше має бажання та здатність відстоювати свої інтереси. Підтримка молодих людей, їхнє залучення до творчої, активної участі у житті суспільства – це інвестиції у розвиток стратегічних ресурсів держави.

Привітали організаторів та учасників конференції директор Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Оксана Палійчук, голова Чернівецької обласної організації ВГО «Ніхто Крім Нас» Юрій Ковалець, координатор виборчих проектів Чернівецької обласної організації Громадянської мережі ОПОРА Тарас Прокоп, голова правління Чернівецького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Остап Савчук, віце-президент Всеукраїнського патріотичного об’єднання ГО «Волонтерський рух України» Леся Хомко. Вони наголосили на тому, що обрана тематика науково-практичної конференції є гарною можливістю наукового диспуту для молодих учених, під час якого доцільно обговорити сучасний стан громадянського суспільства, провести ґрунтовний аналіз студентського самоврядування і розробити науково обґрунтовані рекомендації щодо його подальшого вдосконалення.

У своїх доповідях, проголошених на пленарних і секційних засіданнях, студенти і молоді науковці охопили: актуальні питання формування громадянської позиції в системі представницьких та виконавчих органів студентського самоврядування; політико-правову, історико-патріотичну, культурологічну проблематику в контексті 25-ої річниці незалежності України; проблемні аспекти сучасного студентського волонтерського руху та питання академічної мобільності.

У рамках конференції викладачі кафедри психології та соціології, психологи-консультанти Медико-психологічного центру БДМУВікторія Осипенко і Оксана Пендерецька провели психологічний тренінг «Громадянське суспільство починається з мене?» та комунікативний тренінг про конгруентність як запоруку ефективного спілкування «Чи буває кругле квадратним?». Окрім того, 4 березня відбулося відкриття та презентація Чернівецького міського дебатного клубу.

Даний форум об’єднав понад 400 талановитих студентів з України, Чехії, Німеччини та Польщі. Учасники конференції отримали сертифікати та збірник тез. Усі виступи відрізнялися оригінальністю. Студенти доклали чималих зусиль, аби розкрити суть своєї теми, зробити презентації цікавими і змістовними та поділитися з присутніми результатами своїх досліджень.

   

ІІІ Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес студентів і молодих вчених

6 квітня 2016 р., на кафедрі психології та соціології в рамках ІІI Міжнародного медико-фармацевтичного конгресу студентів і молодих учених  відбулося секційне засідання №10 – «ГУМАНІТАРНІ АСПЕКТИ МЕДИЦИНИ. На засіданні був присутній професорсько-викладацький склад кафедри, відповідно було призначено голову секції доц. Н. І. Зорій,  співголови доц. М.П. Тимофієва, ст. викл. Г. І. Безарова та секретаря викл. А. Д. Тодоріко. Було заслухано 13 усних доповідей студентів та молодих вчених, що надало змогу співробітникам кафедри оцінити високий рівень підготовки доповідаючих та нагородити їх грамотами за участь у конгресі та визначити переможців:

І - ше місце здобула Турук Леся Сергіївна студентка Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, місто Київ, з доповіддю на тему: «ЗАДОВОЛЕНІСТЬ НАВЧАННЯМ СТУДЕНТІВ 5 КУРСУ МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ О. О. БОГОМОЛЬЦЯ»;

ІІ - ге місце посів студент 2 курсу, медичного факультету № 4 Давидюк Володимир Андрійович  з доповіддю на тему: «СОЦІАЛЬНА ВЗАЄМОДІЯ ТА АДАТАЦІЯ СТУДЕНТІВ: ОСНОВНІ СПОСОБИ ВИХОДУ ІЗ СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ СИТУАЦІЙ» –  науковий керівник доц. Тимофієва М. П.;

ІІІ - ім місцем було нагороджено Загарюк Аліну Андріївну студентку  4 курсу, медичного факультету №1 з доповіддю на тему: «ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТОСТІ ТА ЗМІНА ЯКОСТІ ЖИТТЯ ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ», науковий керівник викл. Осипенко В. А.

Стан та перспективи розвитку студентського самоврядування

27-28 березня у рамках Х Ювілейної медико-фармацевтичної конференції студентів і молодих вчених  відбувся І Симпозіум “Стан та перспективи розвитку студентського самоврядування”.

Розпочався захід у приміщенні палацу “Академічний” лекцією доцента, проректора з науково-педагогічної роботи та виховання Ніни Зорій “Стилі лідерства”. На лекції були присутні учасники симпозіуму – студенти БДМУ, а також гості з Києва та Чернігова. Ключовими заходами першого дня симпозіуму стали психологічні тренінги, які з радістю відвідали всі учасники. Перший тренінг – “Стилі лідерства” (тренер – викладач Вікторія Осипенко) продовжував тематику лекції в своєрідній ігровій формі, другий – “Подорож за межі шаблону” (тренер – старший викладач Оксана Пендерецька) – дав учасникам можливість потренувати інтелект.

Другий день був не менш насиченим, оскільки розпочинався секційними засіданням. Свої роботи представляли студенти Київського університету права НАН України, Буковинського державного медичного університету, Чернігівського державного інституту економіки та управління, Самаркандського державного медичного інституту. Питання висвітлені у доповідях учасників стосувалися вдосконалення різних аспектів студентського самоврядування, волонтерства та академічної мобільності, ефективних способів поширення інформації у соціальних мережах. Після ІІ пленарного засідання, закриття Х  Ювілейної медико-фармацевтичної конференції та в рамках заходу І Симпозіуму “Стан та перспективи розвитку студентського самоврядування” студенти-учасники мали можливість оглянути місто, ознайомитися з історичними та культурними пам’ятками.

Х Ювілейна медико-фармацевтична конференція

 студентів і молодих вчених 

«Актуальні проблеми медицини і фармації»

 

Білєтова І.В., Весненко В.О.

ЛАТИНА – МОВА МЕДИЧНОЇ ТЕРМІНОЛОГІЇ

Житомирський інститут медсестринства, Житомир, Україна

Доповідач:  Білєтова Ірина Володимирівна

Намашко Д.А., Орешина И.А., Чоглий Г.Ю.

СОЦИАЛЬНАЯ РОЛЬ ОТЦА В ЛИЧНОСТНОМ И НРАВСТВЕННОМ

СТАНОВЛЕНИИ РЕБЕНКА

Курский государственный университет, Курск, Российская Федерация

Доповідач:  Намашко Дарья Алексеевна

Поліщук В.О.

ЗВ’ЯЗОК ГРИ В ШАХИ З РОЗВИТКОМ МЕТАПАМ’ЯТЄЄВИХ ЗДІБНОСТЕЙ

Національний університет, Острог, Україна

Репута В.В.

МЕДИКО-СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ СЕРЕД  ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Тернопільський державний медичний університет, Тернопіль, Україна

Разыграев Д.Г.

ОСОБЕННОСТИ ТЕЧЕНИЯ ЗАБОЛЕВАНИЙ КАК ДИАГНОСТИЧЕСКИЙ КРИТЕРИЙ  ФУНКЦИОНАЛЬНОЙ КОНСТИТУЦИИ

Приднестровский государственный университет им. Т.Г. Шевченко, Тирасполь, ПМР

Крачун Г.П., Петровина И.А.

ПРОФЕССОР Н.В.СКЛИФОСОВСКИЙ (1836-1904) – ЖИЗНЬ И МЕДИКО-ГУМАНИТАРНАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ В УКРАИНЕ

Приднестровский государственный университет им. Т.Г. Шевченко, Тирасполь, ПМР

Доповідач:  Петровина Ирина Александровна

 

Крачун Г.П., Петровина И.А.

ОДЕССКИЙ ПЕРИОД В ЖИЗНИ И ТВОРЧЕСТВЕ ВЫДАЮЩЕГОСЯ ВРАЧА-ХИРУРГА, УРОЖЕНЦА ПРИДНЕСТРОВЬЯ, ПРОФЕССОРА Н.В.СКЛИФОСОВСКОГО  (1836-1904)

Приднестровский государственный университет им. Т.Г. Шевченко, Тирасполь, ПМР

Доповідач:  Крачун Георгий Петрович

Катречко А.В., Орешина И.А., Блинова И.М., Флоря А.С.

СОЦИАЛЬНО-ПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ОСОБЕННОСТИ ФАКТОРОВ РИСКА ИБС В  ПРИДНЕСТРОВСКОЙ ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕСПУБЛИКЕ

Приднестровский государственный университет им. Т.Г. Шевченко, Тирасполь, ПМР

Доповідач:  Катречко Анна Викторовна

Бойко А.И.

АНАМНЕСТИЧЕСКИЙ МЕТОД В КЛИНИЧЕСКОЙ МЕДИЦИНЕ И КЛИНИЧЕСКОЙ АНТРОПОЛОГИИ

Приднестровский государственный университет им. Т.Г. Шевченко, Тирасполь, ПМР

Федоруца А.А.

ПРОБЛЕМИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ ДО УМОВ НАВЧАННЯ У  ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Харківська медична академія післядипломної освіти, Харків, Україна

Рудь О.М.

СТРУКТУРНІ СКЛАДОВІ ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ

Буковинський державний медичний університет, Чернівці, Україна

Мандрюк І.В.

МАТЕМАТИКА ПРОТИ ПАЛІННЯ

Буковинський державний медичний університет, Чернівці, Україна

Семака А.В., Садовник Л.В.

СТАТЕВА СВІДОМІСТЬ СТУДЕНТІВ

Буковинський державний медичний університет, Чернівці, Україна

Сучко К.О.

ПОХОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ: АНАЛІЗ КОНЦЕПЦІЙ

Буковинський державний медичний університет, Чернівці, Україна

Пайонк М.П.

ОСОБЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКОГО МЕНТАЛІТЕТУ

 Буковинський державний медичний університет, Чернівці, Україна

Навчук Д.І.

 МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ОЦІНКИ ЯКОСТІ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ 

 НАСЕЛЕННЮ

 Буковинський державний медичний університет, Чернівці, Україна

Тишинська Ю.Л.

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИІВОСТІ ВИНИКНЕННЯ КОМУНІКАТИВНИХ БАР’ЄРІВ В  ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

 Буковинський державний медичний університет, Чернівці, Україна

Пужанська А.С.

 ПСИХОЕМОЦІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ ВАГІТНИХ ІЗ ЗАГРОЗОЮ ВИКИДНЯ

 Буковинський державний медичний університет, Чернівці, Україна

Ільченко М.М.

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ЗМІНИ У ДІТЕЙ З ЕНДОКРИННОЮ ПАТОЛОГІЄЮ

Буковинський державний медичний університет, Чернівці, Україна 

Тренінг "Подорож за межі шаблону"

Тренінг розвитку креативності "Подорож за межі шаблону" мав на меті показати, в яких ситуаціях шаблонне, стереотипне мислення виявляється неефективним та спрямувати учасників на використання ресурсу креативності, озброївши їх відповідними техніками та засобами. Учасники тренувались вирішувати різноманітні інтелектуальні задачі креативно, відмовившись від традиційного підходу, подолавши інертність мислення. В ігровій формі, легко і невимушено учасниками тренінгової групи вдалось на власному досвіді переконатись, що кожна людина здатна мислити нестандартно, творчо, а вихід за межі звичного шаблону часто є запорукою успіху.

Майстер - клас "Розвиток пам'яті"  для студентів БДМУ

 В умовах становлення в Україні високорозвиненого суспільства головною метою вищої школи стає формування професійно і соціально компетентної особистості, здатної до самовизначення, саморозвитку в умовах швидких і глобальних світових змін. Сучасний стан медичного обслуговування в країні потребує докорінних змін. Ця теза апріорна як для пацієнтів, так і для самих медиків. У зв’язку з цим питання проблеми професійного зростання та самореалізації особистості у вищому навчальному медичному закладі набувають особливої гостроти та актуальності, адже професійне становлення медичного працівника – складний, тривалий і суперечливий процес, який включає різні змістові та структурні компоненти.

 Проблема професійного становлення майбутнього спеціаліста перебуває в центрі уваги багатьох дослідників. Відповідно до суспільних умов сьогодення по-новому окреслюється професійно-предметний простір знань та умінь, необхідних майбутньому фахівцеві.

 Пам’ять як пізнавальний процес, є однією із складових успішного розвитку багатьох здібностей  людини, а також умовою навчання, набуття знань, формування вмінь і навичок. Без процесів пам’яті неможливе нормальне функціонування ні особистості, ні суспільства. Завдяки пам’яті людина виділилася із тваринного світу й досягла значних висот, на яких вона зараз перебуває, до того ж подальший прогрес людини без постійного поліпшення цієї функції неможливий.

 Часто виявляється, що способи зосередження уваги, запам’ятовування, виконання навчальних завдань, якими володіє студент і які були цілком адекватними в умовах шкільного навчання, не «працюють» у вузі. Наприклад, ми доволі часто спостерігаємо першокурсників, які отримують справжню психологічну травму через недостатність розвитку мнемічної сфери. Студенти використовують способи запам’ятовування, засвоєні в школі і, незважаючи на їхню неефективність, не можуть перейти на управління мнемічною функцією з метою відпрацювання нових, результативних способів.

 Індивідуальні відмінності пам’яті у різних групах людей досить великі, до того ж вони мають кількісні та якісні характеристики. Яка ж природа цих розходжень і чим вони зумовлені? Як пам’ять допомагає успішній діяльності? Які чинники полегшують процес запам’ятовування і відтворення інформації? Як обрати найоптимальніший стиль підготовки до навчання, узгоджуючи його з індивідуальними особливостями пам’яті? Підготовчий курс та майстер класи допоможуть зрозуміти теорії та механізми пам’яті,  працювати самостійно над поліпшенням процесів пам’яті, підвищенням продуктивності запам’ятовування навчального матеріалу тощо.

ІХ медико-фармацевтичної конференція

 студентів і молодих вчених

(86-й щорічний науковий форум)

О. В. Бойко

Робота з автентичними матеріалами каналу ВВС-CHANNEL  на заняттях з іноземної мови за професійним спрямуванням

М. О. Вовчок

Вплив типу темперамента на  самопочуття, активність та настрій у хворих на шемічну хворобу серця (ІXС)

М. П. Гриненко

Розвиток тримпільської культури в Україні (Заліщинський регіон)

А. І. Єргієва

Історія перкусії: від П. А. Піорі до наших днів

Т. О. Закутній

Відношення до тютюнопаління студентської молоді в контексті формування здорового способу життя

М. М. Ільченко

Вивчення агресивності у дітей з ендокринною патологією

Х. Р. Крук

Психологічні проблеми хворих на цукровий діабет із лабільним перебігом

І. В. Марчук

Психологічні особливості адаптаційного періоду студентів-першокурсників Чернівецького медичного коледжу БДМУ

Д. І. Навчук

Національно-патріотичне виховання у процесі виховання майбутнього медика

Д. А.  Намашко, И. А. Орешина

Семья как фактор сохранения здоровья

П. М. Правосудько

Вплив релігійних тоталітарних сект на психіку людини

А. С. Присяжнюк

Особливості засвоєння психолого-педагогічних знань медичною сестрою