Студенти БДМУ зустрілися з письменницею Лесею Воронюк

Дата публікації допису: Apr 18, 2015 1:16:42 PM

До Міжнародного дня театру на кафедрі психології та соціології Буковинського державного медичного університету викладач Олеся Павлюк провела семінар на тему: «Театр як засіб взаєморозуміння і зміцнення миру між народами».

Участь у заході взяли студенти І курсу спеціальності «Лікувальна справа», представники професорсько-викладацького складу кафедри психології та соціології БДМУ. Відкрила науковий семінар проректор з науково-педагогічної роботи та виховання Ніна Зорій.

На семінар була запрошена сценарист, письменниця та журналіст Леся Воронюк, за сценарієм якої у Києві відбулася прем’єра документальної вистави «Дерево життя». Режисером вистави стала біженка з Криму Г. Джикаєва, яка ще нещодавно працювала режисером у сімферопольському театрі «Карман».

Леся Воронюк розповіла про роботу новоствореного соціально-політичного театру, головне завдання якого – пошук шляхів вирішення проблем, з якими зіштовхуються українці сьогодні.

Учасники семінару також зацікавились темою революції Гідності у творах письменниці, оскільки нещодавно побачила світ Антологія майданівських віршів «Небесна сотня», упорядницею якої стала Леся Воронюк. До антології увійшли твори 234 авторів з 6 країн – України, Білорусії, Італії, Польщі, США, Росії.

Як ідейний засновник та безпосередній організатор акції «День вишиванки», яка у 2011 році увійшла до Книги рекордів Гіннеса за кількістю людей у вишиванках, письменниця закликала всіх учасників прийти 21 травня цього року у вишиванках та підтримати патріотичний флеш-моб.

27 березня весь світ відзначає Міжнародний день театру. Цей день став справжнім святом не тільки для акторів сцени, але й для мільйонів глядачів. 

Міжнародний день театру відзначається щорічно з 1962 року. Започаткований у Відні на 9-му конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО в 1961 році. 

Перші театри з’явились в Індії, згодом в Китаї, а в X столітті з’являються зачатки Європейського театру. Слово «театр» походить від грецького theatron, і означає місце для видовищ, а також місце, призначене для показу драматичних творів мистецтва перед публікою.