Студенти БДМУ цікавляться історією рідного краю: в контексті відзначення 95-ї річниці Буковинського віче

Дата публікації допису: Feb 13, 2014 9:15:25 PM

3 листопада буковинці будуть відзначати одну з найвизначніших подій в історії краю – 95 річницю Буковинського віча.

З цієї нагоди на кафедрі психології та соціології Буковинського державного медичного університету була проведена зустріч студентів-медиків з кандидатом історичних наук, асистентом кафедри історії України факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету Олександром Руснаком.

Фахівець звернувся до історичних витоків проблеми української державності, визначив засади, на яких формувалася громадська думка буковинців, та історичне значення Народного віче 3 листопада 1918 року не тільки для Буковини, а й для історії українського народу загалом. Науковець наголосив на тому, що активними учасниками тих історичних подій на Буковині були також і представники студентства.

В дискусії активну участь взяли завідувач кафедри, доцент Ніна Зорій, професор Алла Борисюк, старший викладач Галина Безарова, канд. політ. наук, викладач Надія Бурейко.

Довідка. 3 листопада 1918 року в Чернівцях зібралося понад 10 тисяч людей осіб від усіх міст, містечок і сіл української частини Буковини. Воно проходило у великих залах міста й під відкритим небом і закінчилося багатотисячною демонстрацією по головних вулицях міста та мітингом на площі Єлизавети (нині Театральна). Основною метою цих зібрань було бажання утвердити на буковинській землі українську владу. Виходячи з права кожного народу на своє національне самовизначення, віче прийняло ухвалу, яка містила найсуттєвіші прагнення й домагання буковинських українців.

Ухвала Народного віча стала актом українського державотворення на Буковині, що в перспективі було спрямовано на побудову суверенної, єдиної і неподільної Української держави, мирне співіснування з сусідніми державами, розвиток демократичного, правового суспільства, орієнтованого на європейські та світові цінності.

На кафедрі психології та соціології функціонує дискусійний клуб, у засідання якого можуть взяти участь всі бажаючі студенти. Відрадно, що студенти-медики активно обговорюють на засіданнях не тільки питання медицини, але й аналізують українські історичні реалії, їх значення для становлення та розвитку нашої держави, цим самим формують активну громадянську позицію та національну самосвідомість.