Міждисциплінарний проект "Простір і Пам'ять"

Дата публікації допису: Oct 29, 2014 7:48:41 PM

Упродовж 13-28 жовтня у Чернівцях проходив міждисциплінарний проект Простір і Пам'ять: кульура, політика і громадянське суспільство на Буковині, у якому взяла участь викладач кафедри психології та соціології Олеся Павлюк.

Шість семінарів і практичний курс, присвячені розвитку громадянського суспільства на Буковині, організовує Інститут німецької культури та історії Південно-Східної Європи при Мюнхенському університеті Людвіга-Максиміліана.

Референтом дводенного семінару «Погляди на історію: європейська, габсбурзька й українська культура пам’яті» був викладач Університету м. Мюнстера Якоб Мішке. Учасникам семінару вдалося обговорити різні суб’єкти та механізми формування культури історичної пам’яті у багатонаціональному регіоні на прикладі Буковини. Внаслідок різних історичних цензур існує багато відправних точок для обговорення історичних процесів і культури пам’яті в цьому регіоні, оскільки до 1918 р. Чернівці знаходилися у складі Габсбурзької монархії, з 1918 р. до 1940 р. – у складі Румунії, до 1991 р. належали до Радянського Союзу, а з 1991 р. – є частиною незалежної України.