Життя кафедри

 • Студентам БДМУ прочитали лекцію в Чернівецькій ОДА
  Студентам БДМУ прочитали лекцію в Чернівецькій ОДА
   18 вересня у межах роботи наукового гуртка кафедри психології і філософії

  та Школи лідерів студенти БДМУ відвідали Чернівецьку обласну державну адміністрацію. Завідувач кафедри психології та філософії, проф. Алла Борисюк, викладач кафедри, к. політ. н. Олеся Павлюк, викладач кафедри к. психол. н. Вікторія Осипенко разом зі студентами зустрілися з першим заступником голови ОДА Михайлом Павлюком. Під час зустрічі Михайло Павлюк прочитав студентам лекцію на тему «Демократичні цінності в контексті викликів сучасності». Захід був приурочений до Міжнародного дня демократії, який цього року відзначали 15 вересня.

      Для молодого покоління, яке буде вперше віддавати свій голос на виборах, було дуже корисно почути лекцію на зазначену тему в стінах виконавчого і законодавчого органу обласної влади, відчути відкритість влади та її доступність. Лектор, к. політ. н. Михайло Павлюк детально розкрив механізми демократії, акцентуючи увагу, що вони засновані на вільному волевиявленні народу, неухильному дотриманні прав і свобод людини, а також тісно пов’язані із забезпеченням правопорядку, стабільності та цілісності її інститутів.

      Студенти мали змогу також ознайомитись із структурними підрозділами адміністрації, структурою апарату, функціями, інвестиційною та зовнішньоекономічною діяльністю.

      Міжнародний день демократії  - проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 13 грудня 2007 року резолюцією, яка присвячена підтримці зусиль урядів з розвитку і зміцненню демократій (Резолюція № A / RES / 62/7). Відзначається щорічно 15 вересня починаючи з 2008 року. Міжнародний день демократії був заснований в зв'язку з прийняттям у вересні 1997 року Міжпарламентським союзом Загальної декларації про демократію.

    

    \

   

  Опубліковано·19 вер. 2017 р., 23:35 Вікторія Піщальник
 • Студентка БДМУ – у числі переможців Всеукраїнської олімпіади з психології
  Студентка БДМУ – у числі переможців Всеукраїнської олімпіади з психології
   Впродовж 1-2 червня на базі Одеського національного медичного університету пройшов ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з психології для студентів вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів України.

  Від Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» участь в олімпіаді взяла Олена Борсук (III курс, 16 група, спеціальність «Лікувальна справа»).

  Студентка БДМУ продемонструвала високий рівень знань та за підсумками олімпіади, нагороджена дипломом переможця II ступеня (науковий керівник – професор Алла Борисюк, завідувач кафедри психології та філософії). Від імені ректорату щиро вітаємо Олену та її наукового керівника з перемогою та бажаємо нових здобутків.

  Опубліковано·11 черв. 2017 р., 23:29 Вікторія Піщальник
 • Психологи БДМУ провели практикум «Значення, місце і роль медичної сестри»
  Психологи БДМУ провели практикум «Значення, місце і роль медичної сестри»
   25 травня викладачі кафедри психології та філософії, психологи медико-психологічного центру БДМУ к. психол. н. Любов Любіна 
  та к. психол. н. Вікторія Осипенко взяли активну участь у роботі пресимпозіуму «Особливості роботи персоналу лікарень та поліклінік»

  Пресимпозіум проводився в рамках Міжнародного симпозіуму «Теорія та практика репродукції людини». Для учасників пресимпозіуму спікерами Любіною Л. та Осипенко В. було проведено психологічний практикум «Значення, місце і роль медичної сестри».

  Вікторія Осипенко, модератор пресимпозіуму, виступила з міні-лекцією «Специфіка професійної ролі медичної сестри»та провела гру-драматизацію «Опікун, порадниця, мама, старша сестра, начальник, виконавець, психотерапевт, «цап відбувало»… Хто Я?». Учасники практикуму мали можливість «приміряти» властиві та невластиві для себе професійні ролі, оцінити їхні слабкі та сильні сторони у професійній сфері, а також «дослідити» професійний простір та особливості рольової взаємодії: «медична сестра – лікар», «медична сестра – медична сестра», «медична сестра – пацієнт», «медична сестра – родичі пацієнта».

  Любов Любіна провела з учасниками тренінг особистісного зростання «Емоційна компетентність та асертивність як риси особистості медичної сестри». Основною метою психологічного тренінгу було відпрацювання практичних навичок розпізнання власних емоцій та емоцій інших людей, визначення власних успішних стратегій самомотивації, встановлення та підтримання позитивних міжособистісних комунікацій, оволодіння способами ефективного управління стресом. Учасники працювали в форматі малих груп. В процесі групової роботи, на основі рольової гри «Складний пацієнт», учасники мали можливість визначити власну домінуючу стратегію взаємодії (пасивна, маніпулятивна, конфліктна, асертивна) з «конфліктними пацієнтами».

  По завершенню роботи, учасники пресимпозіуму дали зворотній зв'язок щодо необхідності та важливості психологічних знань, умінь й навичок в роботі медичної сестри, яка повинна вміти витримувати велике комунікативне навантаження, значний рівень психоемоційної напруги і професійного стресу.

   

  Опубліковано·31 трав. 2017 р., 23:31 Вікторія Піщальник
 • В БДМУ обговорили психологічні особливості розвитку дітей раннього віку
  Під час заходу
   17 травня з нагоди Дня сім’ї на кафедрі психології та філософії професор 
  Алла Борисюк, доц. Марина Тимофієва, викладач Олеся Павлюк провели науковий семінар для  студентів медичного факультету №4, І курсу, спеціальності «Медична та психологічна реабілітація, VI курсу спеціальності «Медична психологія» на тему «Психологічні особливості розвитку дітей раннього віку. Теорія».

  Зав. кафедри Алла Борисюк переконана у тому, що успіху у вихованні поколінь можна досягти тільки спільними зусиллями сім'ї, школи і громадськості. Підкреслила актуальність наукового семінару, оскільки сімейне виховання, батьківська педагогіка закладають основи для розвитку особистості, формують характер молодої людини, моральні почуття, поведінку, громадянську зрілість.

  Викладачем Олесею Павлюк на науковий семінар було запрошено Месюк Наталію, психолога обласного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, яка вважає, що у здорових сім’ях дитина будує стосунки безпечної прив’язаності з батьками у такий самий природний спосіб, як вона дихає, їсть, усміхається, плаче… і поза тим, що батьки задовольняють потреби своєї дитини, вони насправді «танцюють» з нею.

  Втім, є інші сім’ї, у яких дитина не лише не танцює, але й навіть не чує звуків музики. У цих сім’ях дитина не спроможна сформувати стосунки безпечної прив’язаності.

  Викладачі разом зі студентами під час тренінгу визначали роль та місце сімейних форм виховання, розкривали соціально-психологічні особливості дітей, аналізували закономірності розвитку дитини на різних вікових етапах та особливості її адаптації до сім’ї, акцентувати увагу на методах та формах виховання й налагодження взаємин із дітьми, шляхів підтримки довготривалих стосунків.

  Марина Тимофієва підготувала презентацію та розкрила теорію об’єктних відносин впливового британського аналітика, яка стояла біля витоків дитячого психоаналізу, ігрової психоаналітичної терапії і теорії об'єктних відносин – Мелані Кляйн, яка найважливішим чинником і підґрунтям психічного розвитку, вважала взаємодію дитини з матір'ю і материнськими грудьми. Однак далеко не завжди процес грудного годування і особливості материнської турботи повністю відповідають запитам дитини і позитивному розвитку особистості.

  Майбутні лікарі-психологи отримали досвід проведення тренінгу мета якого: формування усвідомленого рішення батьків щодо створення сімей усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних та дитячих будинків сімейного типу шляхом формування необхідних сфер компетентностей.

   

     

    


  Опубліковано·22 трав. 2017 р., 03:20 Вікторія Піщальник
 • Науковець Єльського університету (США) взяла участь в семінарі-практикумі в БДМУ
  Науковець Єльського університету (США) взяла участь в семінарі-практикумі в БДМУ
   26 квітня до Всеукраїнського дня психолога на кафедрі психології та філософії БДМУ було проведено семінар-практикум з міжнародною участю на тему «Психологічна реабілітація: міжнародний досвід».

  Запрошений лектор семінару Марта Бойко (PhD, дослідник з проблем глобального здоров’я Інституту міжнародного навчання (США), постдокторський дослідник Єльського університету (США), учасник Програми наукових досліджень імені Фулбрайта) зосередила увагу на комплексному підході і мультидисциплінарній співпраці у наданні психосоціальної допомоги у США.

  Дослідниця поділилась досвідом мультидисциплінарної співпраці у психосоціальному супроводі осіб, що пережили травму (на прикладі клініки Errera Community Care Center Veterans Affairs (VA), Кентуккі, США).

  Завідувач кафедри психології та філософії, професор Алла Борисюк  висвітлила основні аспекти роботи чернівецьких лікарів-психологів та практичних психологів, що надають психологічну допомогу, здійснюють кризову інтервенцію, проводять психокорекційні заходи серед учасників АТО, внутрішньопереміщених осіб й волонтерів.

  Семінар об’єднав психологів, психотерапевтів, психіатрів, студентів та інших зацікавлених в даній тематиці осіб.

  До уваги учасників були представлені доповіді, що охоплюють проблему психологічної реабілітації з різних сторін, а саме:

  «Інтегративний підхід до лікування ПТСР» (Оксана Мудра – лікар-психолог Чернівецької обласної психіатричної лікарні, Валентина Пушкарь – лікар-психіатр Чернівецької обласної психіатричної лікарні);

  «Психологічна корекція емоційного стану військовослужбовців, що повернулися із зони бойових дій (групова та індивідуальна робота)» (доповідач Олена Фоменко – практичний психолог Чернівецької обласної психіатричної лікарні, практичний психолог Чернівецького військового   госпіталю);

  «Робота з інтрузіями та флешбеками у військовослужбовців» (Тетяна Крайнічук – лікар-психолог Чернівецького обласного госпіталю ветеранів війни);

  «Принципи індивідуальної роботи з травмою, занурення в неї: труднощі та переваги» (Олександра Усик – лікар-психолог Чернівецької обласної психіатричної лікарні);

  «Індивідуальна терапія внутрішньопереміщених осіб та учасників бойових дій» (Ярослав Пукас – лікар-психолог Чернівецької обласної психіатричної лікарні);

  «Особливості проведення on-line консультування (досвід IPSO)»  (Оксана Пендерецька – викладач кафедри психології та філософії Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», психолог медико-психологічного центру БДМУ).

  Керівник медико-психологічного центру БДМУ, доцент Олександр Поліщук зробив акцент на актуальній проблемі - відсутності спеціальних інституцій соціального супроводу і тривалої психосоціальної підтримки осіб, які пережили травму, що є необхідним чинником ресоціалізації та реабілітації.

  Викладачі кафедри психології та філософії та психологи медико-психологічного центру БДМУ Олеся Павлюк, Любов Любіна, Марина Тимофієва, Оксана Пендерецька та Вікторія Осипенко взяли активну участь в обговоренні проблемних питань, враховуючи власний психологічний і психотерапевтичний досвід роботи з учасниками бойових дій та їхніми сім’ями.

      

  Опубліковано·2 трав. 2017 р., 23:50 Вікторія Піщальник
Відображаються 1 - 5 із 137 записів. Переглянути більше »


Comments