Життя кафедри

 • Науковий семінар з нагоди Дня народження Григорія Силовича Костюка
  У Вищому державному навчальному закладі України «Буковинський державний медичний університет» на кафедрі психології та філософії студенти 1 курсу спеціальності «Медична психологія» відзначали день народження українського радянського психолога Григорія Силовича Костюка
  (5 грудня 1899 р.).

  Передусім слід зазначити, що Г. С. Костюк, розкриваючи взаємозв’язок навчання, виховання і розвитку, фактично наголошував на необхідності здійснення системного підходу до формування будь-яких особистісних структур і якостей. Ця настанова вченого зберігає свою актуальність і нині.

  Проректор з виховної роботи, доцент Ніна Іванівна Зорій, модератор заходу, зазначила, що  Г. С. Костюк приділив значну увагу розвитку історії психології, зокрема вікової та педагогічної психології. Науковий внесок
  Г. С. Костюка полягає у розробці методологічних і теоретичних засад психології.

  Вчений зробив внесок у дослідження психологічних проблем мислення, теорій і практики педагогічного керівництва. Створюючи теорію розвитку особистості заклав, для розвиваючого покоління, підґрунтя детермінації особистісного розвитку.

  Для підростаючого покоління життєвий і професійний шлях Г. С. Костюка – це зразок творчої самореалізації і водночас безкорисливого й натхненного служіння науці і суспільству. Роль середовища у розвитку дитини, керування психічним розвитком, співвідношення навчання та розвитку особистості засвідчує самобутність ідей вченого, зауважила т.в.о завідувача кафедри Марина Тимофієва.

  Підготовлені презентації та доповіді студентів 2 групи Вікторії Стецько і Діани Яровик, активна дискусія студентів і розкриття одного із основних понять Г. С. Костюка – «особистісна ефективність», підкреслюють зацікавленість до таких наукових семінарів. 

   


  Опубліковано·26 груд. 2019 р., 00:45 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎
 • Профорієнтаційна робота
  Після ліцензування спеціальності «Медична психологія» та успішного проведення набору абітурієнтів на навчання в цьому році, професорсько-викладацький склад кафедри значно активізував профорієнтаційну роботу.

  Кафедра подала інформацію до Дня відкритих дверей в Буковинському державному медичному університеті для абітурієнтів. Інформація про спеціальність «Медична психологія» була висвітлена у виступах заступника декана медичного факультету № 4 Сергія Сажина та доцента кафедри психології та філософії Ігоря Скакуна.

  Активна робота ведеться по розробці та поширенню агітаційних матеріалів. Зокрема, підготовлені інформаційні листи, буклети та флаєри, в яких міститься вся необхідна для абітурієнта інформація.

  Викладачі активно розповсюджують наявні матеріали серед учнів 11-х класів загальноосвітніх шкіл різних областей. Зокрема, Анною Слубською 11 грудня 2019 р. була проведена роз'яснювальна робота учням 9-11-их класів села Шубранець, Заставнівського району, Чернівецької області щодо підготовчих курсів БДМУ, дистанційної підготовки до ЗНО, можливості отримання корисної інформації для вступників на сайті  vstup.bsmu.edu.ua. Також викладач Анна Слубська ознайомила з інформацією про умови і перспективи навчання в БДМУ. Учні активно цікавились спеціальністю «Фармація, промислова фармація». Окрема увага була приділена актуальній на сьогодні професії лікаря-психолога і можливості здобувати освіту за цим фахом в медичному університеті. Розміщено рекламну продукцію у навчально-методичному кабінеті та на дошці оголошень школи. Запрошено учнів та їх батьків на зустріч "День відкритих дверей".

   

  Опубліковано·18 груд. 2019 р., 00:54 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎
 • Психологічний тренінг формування комунікативних навиків та асертивної поведвнки для молоді із сімей учасників бойових дій на Сході України
  Доцент кафедри психології та філософії БДМУ Олеся Павлюк провела 4-6 грудня психологічний тренінг про формування навичок асертивної поведінки для молоді із сімей учасників ООС у рамках проекту "Школа майбутніх лідерів", який проходить за підтримки управління молоді і спорту та Інформаційного центру Європейського Союзу. Участь у заході взяли 90 старшокласників, батьки яких є учасниками бойових дій на сході України: 4 грудня – з  Путильського, Вижницького, Заставнівського та Кіцманського районів, 5 грудня – Сокирянського, Кельменецького та Хотинського районів і 6 грудня – з Герцаївського, Новоселицького, Глибоцького та Сторожинецького районів. Метою проекту є утвердження громадянської свідомості, активної позиції молоді і відродження національно-патріотичного виховання.

  Асертивність – це вміння відстояти себе у міжособистісних стосунках, поважаючи свої права і права інших людей.

  Це поведінка, що поєднує внутрішню силу та ввічливість до оточуючих. Це здатність у ситуації зовнішнього тиску коректно відстоювати свої інтереси та свою лінію поведінки, спокійно відповідати «ні» на те, що вас не влаштовує та продовжувати в соціально прийнятній формі ефективно наполягати на своїх правах.

  Людина може бути чудовим співрозмовником, але абсолютно губитися, коли доходить до висловлення своєї позиції чи захисту особистих інтересів. Секрет у тому, щоб стати асертивним, тобто навчитися відстоювати себе і захищати свої права у спокійній неагресивній манері.

  Трапляються ситуації, у яких складно відмовитися, відкрито висловити свої почуття, попросити кого-небудь про допомогу або відстояти свої права. У таких ситуаціях люди вибирають один із трьох стилів поведінки: пасивний, агресивний або асертивний.

  Зокрема, людина з пасивним стилем поведінки має такі характеристики:
  - хоче усім подобатися;
  - береться за будь-яку роботу;
  - «шкодує» опісля;
  - уникає конфліктів;
  -не здатна прийняти рішення;
  -не може сказати «ні».

  Асертивність допомагає:
  -висловити свої думки і почуття без звинувачень;
  -без проблем попросити про послугу чи про допомогу;
  -без почуття провини відмовитися від того, що не підходить;
  -краще зрозуміти почуття і проблеми інших людей;
  -легше знаходити шляхи до порозуміння;
  -підтримувати рівноправні стосунки;
  -запобігати маніпуляціям.

     Опубліковано·18 груд. 2019 р., 00:40 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎
 • В Буковинському державному медичному університеті відзначили день народження відомого мислителя – Григорія Савича Сковороди

      3 грудня наукова та освітня спільнота України відзначає день народження видатного вітчизняного мислителя – Григорія Савича Сковороди. Філософ, погляди якого актуальні вже кілька століть, не може бути забутим. «Світ ловив мене, та не впіймав» – слова які стали лейтмотивом життєвого шляху Сковороди. 

  Мислитель намагався не ідеалізувати світ та не шукати остаточної істини. Філософія життя найбільше цікавила Сковороду. Філософія серця стала основним його здобутком. Сковорода намагався пояснити складні речі простими словами. Оскільки Григорій Савич без перебільшення наразі є найбільш відомим вітчизняним філософом, то, схоже, йому таки вдалося донести свої ідеї.

  В Буковинському державному медичному університеті відзначили день народження відомого мислителя. Доцент Ігор Скакун продемонстрував студентам 1-го курсу медичного факультету № 2 відеофільм про життєвий та творчий шлях Григорія Сковороди. У ході перегляду та подальшого обговорення з’ясовувалися окремі факти біографії Сковороди та спростовувалися міфи про його персону. Що ж до значення його філософського надбання, то для майбутніх медичних фахівців ідеї гуманізму, аксіологічних концепцій та етичних принципів завжди будуть актуальними.

   


  Опубліковано·17 груд. 2019 р., 00:43 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎
 • Дискурс про взаємозв’язок філософії та медицини

  Третього четверга листопада у світі відзначається Міжнародний День філософії. Філософські ідеї завжди перебували в авангарді світогляду певної культурно-історичної епохи. Вчення філософів поряд з науковими концепціями та технічними винаходами формували соціокультурний простір, який не втрачав людиновимірного характеру.

  В Буковинському державному медичному університеті вже традиційно долучилися до святкування цього свята. Для студентів медичних факультетів № 2 та № 4 було організовано дискурс про взаємозв’язок філософії та медицини. Саме завдяки філософії майбутні медичні фахівці мають змогу формувати аксіологічні, етичні та естетичні константи своєї професійної діяльності.

  Студенти 1-го курсу відвідали філософсько-теологічний факультет Чернівецького національного університету, де на кафедрі філософії мали змогу ознайомитися зі здобутками світових та вітчизняних філософів, взяти участь у засіданні філософського гуртка «Коло».

  Серед студентів медичного факультету № 2 було проведено міні-турнір на визначення групи найкращих знавців філософії. Переможцями стала група № 18, яка найшвидше вирішила всі завдання.


  Опубліковано·17 груд. 2019 р., 00:40 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎
Відображаються 1 - 5 із 190 записів. Переглянути більше »


Comments