Життя кафедри

 • Студенти коледжу БДМУ отримали досвід в симуляційному центрі  Студенти коледжу БДМУ 1 групи 4 курсу спеціальності «Медсестринство» разом з куратором  Анною Слубською відвідали Центр симуляційної медицини та інноваційних технологій БДМУ. Студенти мали змогу відпрацювати навички: надання першої невідкладної допомоги, реанімації новонароджених, догляду за новонародженою дитиною, внутрішньовенних та внутрішньом'язевих ін’єкцій на манекенах, зняття кардіограми.    
    


  Опубліковано·6 лист. 2019 р., 01:36 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎
 • Акція до Всесвітнього дня психічного здоров’я
  9 жовтня з нагоди Всесвітнього Дня психічного здоров’я на вул. О.Кобилянської співробітники кафедри психології та філософії Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», медико-психологічного центру БДМУ спільно з членами Чернівецької філії Української спілки психотерапевтів та за підтримки управління молоді та спорту облдержадміністрації провели просвітницько-профілактичну акцію «Психічне здоров’я як людська цінність».

  Т. в. о. завідувача кафедри психології та філософії, доцент Марина Тимофієва наголосила на важливості просвіти серед населення щодо питань психічного здоров’я особистості, підкресливши нероздільність процесів психіки та тіла. Доцент Марина Тимофієва закцентувала увагу на збереженні психіки людини в умовах сьогодення, враховуючи впливи зовнішнього середовища, харчування, медикаментозного навантаження, способу життя, оточення, професійної спрямованості, підтримки/відторгнення соціуму та безперервності інформаційних потоків. Окрім того, т. в. о. завідувача кафедри психології та філософії відзначила актуальність підготовки студентів спеціальності «Медична психологія» в Буковинському державному медичному університеті.

  Голова Чернівецької філії УСП, асистент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С. М. Савенка БДМУ Ірина Блажіна зазначила, що розуміння феномену стигматизації дозволяє виділити найбільш ефективні способи проведення дестигматизаційної роботи, що, в свою чергу, призведе до покращення якості адаптації в суспільстві.

  Доцент кафедри психології та філософії Олеся Павлюк висвітлила основні психологічні фактори подолання криз професійного становлення, динаміку їх розвитку в процесі навчально-професійної діяльності майбутнього фахівця, що дозволяє виявити нові резерви подолання психологічних криз. Адже вибір професії є ключовим моментом в житті молодої людини, який стимулюється і соціальними вимогами, і особистими мотивами стати самостійним.  Якщо особистісні особливості і вимоги до професії узгоджуються один з одним, то у молодої людини виникають відчуття задоволення своїм покликанням, відбувається розвиток її здібностей і схильностей. У разі ж їх неузгодженості професія  стає джерелом болісних переживань і деформує особистість.

  Під час проведення заходу кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри психології та філософії, психолог медико-психологічного центру БДМУ Любов Любіна провела майстер-клас, на якому чернівчани та гості міста ознайомились з ефективними техніками емоційного відреагування з метою розвитку навичок рефлексії, усвідомлення, розпізнавання та вираження власних емоцій і почуттів. Окрім того, присутні мали можливість отримати інформацію про особливості надання психологічної та  психотерапевтичної допомоги сім’ям та дітям з питань подружніх та дитячо-батьківських стосунків з точки зору системної сімейної психотерапії.

  Кандидат психологічних наук, викладач кафедри психології та філософії, психолог медико-психологічного центру БДМУ Вікторія Осипенко проводила роз’яснювальну роботу серед учасників акції  щодо значимості своєчасного звернення до психолога з метою ефективного розв’язання актуальних проблем особистості. На акції було представлено досвід роботи плейбек-театру МПЦ БДМУ «Луна як імпровізаційно-психотерапевтичного театру. Окрім того, було продемонстровано елементи роботи у психотерапевтичному напрямку «Психодрама» для психологів та соціальних педагогів гімназій, ліцеїв та шкіл міста.

  Керівник Медико-психологічного центру БДМУ, доцент кафедри кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини Олександр Поліщук детально розповів учасникам заходу про значимість, сутність й функціональну різницю професій психолога, медичного психолога, психотерапевта та психіатра. Також Олександр Поліщук поділився останнім досвідом роботи МПЦ БДМУ з викладачами кафедри практичної психології ЧНУ ім. Юрія Федьковича.

  Щиро вдячні  Чернівецькій обласній державній адміністрації та заступнику начальника управління молоді та спорту Боштану Артуру Миколайовичу за підтримку заходу.

  На заході можна було побачити різноманітні майстер-класи з арт-терапії. Вперше до просвітницько-профілактичного заходу долучились представники каністерапії (сучасний напрямок терапії за допомогою собак), який стає все більш популярним в Україні.

  Під час заходу лунала музика, яка створювала настрій присутнім.

        Проведення заходу відбувалось за активної й жвавої участі чернівчан та гостей міста, що свідчить про необхідність надання кваліфікованих роз’яснень щодо проблеми збереження психічного здоров’я як складової здоров’я людини загалом.


   

  Опубліковано·15 жовт. 2019 р., 06:32 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎
 • Урочисте засідання наукового гуртка кафедри психології та філософії

  24 вересня 2019 р. відбулось урочисте засідання наукового гуртка кафедри психології та філософії, присвячене 75-річчю Вищого державного медичного закладу України «Буковинський державний медичний університет».

  Відкрила засідання проректор з науково-педагогічної та виховної роботи доц. Зорій Н.І., яка розповіла історію створення кафедри та поділилась спогадами, коли відповідно до рішення вченої ради БДМА та на підставі дозволу МОЗ України у вересні 2002 р. була реорганізована кафедра суспільних та гуманітарних наук і створена нова кафедра психології та соціології. Також Зорій Н. І. представила архівне відео 2002 року.

  З вітальним словом виступила т. в. о. завідувача кафедри психології та філософії, к. психол. н., доц. Тимофієва М. П., яка привітала учасників гуртка та запрошених гостей, випускників спеціальності «Медична психологія» і висвітлила основні напрямки діяльності кафедри. Тимофієва М. П. наголосила, що лікар-психолог – це спеціаліст, у підготовці якого поєднані класична медична освіта з психологічною, тому майбутні лікарі-психологи отримують на кафедрі ґрунтовну теоретичну й практичну підготовки під керівництвом досвідчених викладачів.

  Представники медико-психологічного центру БДМУ к. психол. н., ст. викл. Любіна Л. А., к. психол. н., викл. Осипенко В. А. презентували для новоприбулих членів гуртка особливості організаційної й консультативної допомоги лікувально-профілактичним та освітнім установам регіону з впровадження в практику сучасних методів медико-психологічної допомоги. Викладачі охарактеризували комплекс медичних, психотерапевтичних, психокорекційних, тренінгових та консультативних заходів у центрі БДМУ, які здійснюються шляхом реалізації індивідуальних і групових програм.

  Головний куратор наукового гуртка, к. філос. н. Слубська А. Я. представила наукові видання співробітників кафедри та охарактеризувала тему науково-дослідної роботи, над якою працюють зараз викладачі.

  К. політ. н., доцент кафедри Павлюк О. І.  виступила з доповіддю про активну участь студентів наукового гуртка під керівництвом професорсько-викладацького складу кафедри у міжнародних конференціях, конгресах, семінарах, круглих столах, дебатах.

  На урочисте засідання студентського наукового гуртка були запрошені випускники спеціальності «Медична психологія». Зокрема, лікар-психолог Чернівецької міської лікарні швидкої медичної допомоги Кукурудзяк О. С. розповіла про особливості психодіагностики та лікування хворих соматичного і психічного профілю, психологічну реабілітацію із застосуванням спеціальних методик.

  Своїм досвідом роботи у відділенні неврозів Чернівецької обласної психіатричної лікарні поділилась лікар-психолог Усик О. В. Викладач "Медичної психології" з кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології Гринько Н. І. розповіла про можливість отримання різноманітних грантів закордоном та охарактеризувала відмінності у підходах до роботи лікаря-психолога в Україні та в країнах ЄС.

  Наприкінці було презентовано відео німецькою мовою про кар’єрне зростання випускників БДМУ Хром’юк В. та Рудий-Трипольського В., які спочатку працювали у Німеччині волонтерами потім отримали можливість взяти участь у інтеграційному курсі і після іспиту пройшли співбесіду у медичній клініці  міста Гекстер (Німеччина).

  Після такої мотивуючої  зустрічі студенти-старшокурсники мали можливість поділитися своїм досвідом з новоприбулими членами наукового гуртка кафедри психології та філософії.

  Опубліковано·1 жовт. 2019 р., 01:10 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎
 • Професор БДМУ прочитала лекцію для керівників апаратів
  В межах співпраці між Вищим державним навчальним закладом України "Буковинський державний медичний університет" та регіональним відділенням Школи суддів України професор Борисюк А. С. прочитала лекції на теми: "Основи ефективного спілкування в професійній діяльності судді"та "Саморегуляція як ключова компетенція судді та фактор професійної успішності". Наприкінці лекції відбулося жваве обговорення найбільш актуальних питань.
  Опубліковано·27 черв. 2019 р., 02:20 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎
 • 5-ий Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху
  З метою привернення уваги до надскладної ситуації з безпеки дорожнього руху в Україні, сприяння вихованню дорожньої культури серед населення та об’єднання зусиль суспільства задля зменшення кількості смертей від травми на дорозі, в рамках проведення 5-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху дирекція Берегометської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 запросила професорсько-викладацький склад БДМУ взяти участь у проведенні заходу.

  16 травня 2019 року на базі Берегометської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 викладачі БДМУ демонстрували основи надання серцево-легеневої реанімації на етапі надання першої долікарської допомоги.

  Помічник ректора з іміджевої політики, професор Алла Борисюк розповіла при психологічні аспекти панічного страху, емоційного шоку та як потрібно опанувати себе після ДТП. Демонстрацію та відпрацювання серцево-легеневої реанімації при ДТП розповіла асистент кафедри фтизіатрії та пульмонології Інга Єременчук.

  Також педагогічний склад та учні шкіл були ознайомлені із правилами вступу до Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» й отримали інформаційні листівки.

  Дякуємо школам за запрошення!


  Опубліковано·27 черв. 2019 р., 01:32 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎
Відображаються 1 - 5 із 182 записів. Переглянути більше »


Comments