Життя кафедри

 • Науковий семінар "Напрями психології - мій вибір"
  Пізнання починається з подиву.

  Аристотель

  21 листопада  на кафедрі психології та філософії доц. Марина Тимофієва, викладач Любов Любіна, зав. інформаційно-бібліографічним відділом Аліна Ширєнкова, провідний бібліотекар Софія Задерей, провели науковий семінар для  студентів медичного факультету №4, ІІ курсу, спеціальності «Медична та психологічна реабілітація, на тему «Напрямки психології – мій вибір».

  Фактом сучасної психологічної науки є те, що у неї немає однозначного набору дослідницьких методів. Існуючі методи психології отримують свою інтерпретацію в рамках тієї чи іншої наукової школи. Саме тому психологія підрозділяється на безліч наукових напрямків. 

  Науковий семінар спрямований на більш глибше пізнання студентами різних нарямків психології. Доц. Марина Тимофієва представила презентацію та практичні вправи з різних напрямків.  Студенти брали активну участь у підготовці до семінару. 

  Любов Любіна презентувала сучасний стан розвитку напрямків психології та психотерапії в Україні. Висвітила особливості діяльності Української спілки психотерапевтів Європейської асоціації психотерапії. Представила напрямки діяльності Чернівецької філії УСП.

  Аліна Ширєнкова та Софія Задерей підготували бібліографічний огляд літератури з обраної теми наукового семінару.

  Знання є результатом збору отриманих вражень. Загальна сума пізнаного може бути поштовхом до пробудження внутрішнього пізнання.

     
    
    

  Опубліковано· Вікторія Піщальник
 • Профорієнтаційна робота з старшокласниками чернівецької гімназії № 5

  Завідувач кафедри психології та філософії, проф. Алла Борисюк зазначає, що осіння пора викликає низку різноманітних емоцій та ставлень.

  У багатьох людей все частіше може спостерігатися пригнічений настрій, відсутність бажання зустрічатися з людьми, ходити на роботу, виконувати щоденні господарські справи.

  Осінній смуток в народі зазвичай асоціюють та ототожнюють з депресією. Варто зауважити, що не кожне зниження життєвої активності та настрою може йменуватися депресією у її медичному (класичному) розумінні. Депресія – це психічний розлад, що характеризується порушеннями мисленнєвої сфери, байдужістю до навколишньої дійсності й втратою здатності переживати радість, суттєвим зниженням рухової активності впродовж тривалого часу (більше двох тижнів). Загострення класичної депресії може спостерігатись як восени, так і навесні. Характеризуючи осінню нудьгу, більш доречно говорити про сезонне зниження активності, депресивний настрій, субдепресію або так звану сезонну депресію.

  Студенти-медики під час зустрічі з учнями 10-11 класів чернівецької гімназії № 5 розповіли як  запобігти виникненню сезонної депресії або успішно її подолати. Наголосили на необхідності достатнього освітлення помешкання, користі від прогулянок на свіжому повітрі, важливості повноцінного сну, значущості     живого емоційного спілкування тощо.

  Особливу увагу майбутні медики приділили необхідності правильного калорійного харчування, наголосивши, що під час інтенсивного розумового напруження необхідна поживна і різноманітна їжа і збалансований комплекс вітамінів. Такі продукти, як риба, сир, горіх. стимулюють роботу головного мозку.

  Також майбутні лікарі розповіли про особливості студентського життя в БДМУ і запросили до дружньої студентської родини.

   

   

  Опубліковано·16 лист. 2017 р., 03:52 Вікторія Піщальник
 • Засідання студентського наукового гуртка
  10 жовтня на кафедрі психології та філософії в межах роботи студентського наукового гуртка проведено науково-практичний семінар на тему: «Теоретико-методологічні аспекти мотивації навчання студентів-медиків. Учасники гуртка науково підійшли до аналізу структурних компонентів мотивації, а також мали можливість дослідити власну модель мотиваційної сфери.

  У заході брали участь студенти 2 курсу спеціальності «Медична та психологічна реабілітація», 1-3 курсу «Лікувальна справа», керівник наукового гуртка - викладач Анна Слубська

  Доцент Марина Тимофієва підготувала тренінг, на якому були створені умови для  розвитку вольової та мотиваційної сфер особистості, підібрані завдання з метою корекції внутрішньоособистісних  дисгармоній особистості, інтересу і прагнення до самоорганізації, наполегливості, розвитку здатності до самопізнання та самовдосконалення.

  Студент 3 курс, 26 групи,  спеціальності «Лікувальна справа» Арсен Пархоменко представив  матеріали власної науково-дослідної роботи. 

  Опубліковано·10 лист. 2017 р., 03:24 Вікторія Піщальник
 • Зустріч студентів з експертом Реанімаційного Пакету реформ

  2 листопада 2017 року у Вищому державному навчальному закладі України «Буковинський державний медичний університет» відбулася зустріч студентів 1 курсу та викладачів з експертом Реанімаційного Пакету реформ Олександром Ябчанка. 

  Із вступним словом виступила завідувач кафедри психології та філософії проф. Алла Борисюк, яка зазначила, що проведення заходів, які  присвячені проблематиці реформ, є дуже інформативними для науковців та студентів. Наголосила на важливості знань про те які реформи впроваджуються в Україні, які проблеми вирішує конкретна реформа, як вона зачіпає пересічного громадянина, які можливості відкриває, з яких елементів складається.

  У звязку з тим, що нещодавно Верховна Рада України ухвалила медичну реформу, така зустріч є дуже актуальною саме для медичного університету. Захід відбувся у форматі лекції-дискусії на якій розглядалися наступні питання:


  1.    Які етапи впровадження медичної реформи?

  2.    Від кого залежить підвищення якості медичних послуг?

  3.    Гарантований пакет медичних послуг: як отримати і чи насправді він безкоштовний?

  4.    Як і навіщо укладати декларацію про вибір лікаря первинної медичної допомоги?

  Запрошений експерт Реанімаційного Пакету реформ Олександр Ябчанка зазначив: «Ухвалення Радою законопроектів – це ще далеко не реформа, а лише можливість її реалізувати. Впровадження буде залежати від ефективної взаємодії органів місцевого самоврядування, обласних і районних державних адміністрацій, керівників медичних закладів, медичних працівників громадських організацій, і звичайно, активності громадян. Кожен має виконати свою частину роботи».


   


   

  Опубліковано·9 лист. 2017 р., 04:25 Вікторія Піщальник
 • Співробітники БДМУ розповідали чернівчанам як берегти психічне здоров’я
  Під час заходу
   Акція проводилася з нагоди відзначення Дня психічного здоров′я.

   10 жовтня співробітники кафедри психології та філософії спільно з медико-психологічним центром БДМУ провели просвітницько-профілактичну акцію «Психічне здоров’я як людська цінність».

  Ідея проведення акції є спільним проектом медико-психологічного центру, кафедри психології та філософії Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» та Чернівецької філії Української спілки психотерапевтів. До акції активно долучились викладачі та студенти кафедри практичної психології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

  Мета акції – привернути увагу суспільства до психічного здоров'я, сприяти промоції турботи про психічне здоров'я та подолати стигму щодо його розладів. Форма проведення – надання роз’яснень, консультацій та рекомендацій населенню міста Чернівці та області.

  Під час проведення заходу чернівчани та гості міста мали можливість отримати інформацію про особливості надання психологічної та  психотерапевтичної допомоги, спробувати арт-терапевтичні методики, ознайомитись з сучасними психотерапевтичними напрямками (системною сімейною психотерапією, психоаналізом, гештальт-терапією, психодрамою, арт-терапією тощо).

  Студентський Playback-театр «Луна» МПЦ БДМУ

  презентував короткі перфоманси як унікальну психотерапевтичну взаємодію між акторами і глядачами. Люди, які розповідали історію або випадок зі свого життя, самі обирали акторів для виконання ролей та спостерігали за відтворенням своєї історії, набираючи артистичної форми і послідовності.

  Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day)

  введено з 1992 року за ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health), з метою інформування населення щодо проблем психічного здоров’я і способів його профілактики. Психічне здоров’я – це невід’ємна частина і важливий компонент здоров’я людини. Воно визначається як стан благополуччя, за якого кожна людина може реалізувати свої здібності та особистий потенціал, протистояти життєвим стресам, продуктивно й плідно працювати, робити свій внесок в життя суспільства.

      

    

     

  Опубліковано·12 жовт. 2017 р., 02:09 Вікторія Піщальник
Відображаються 1 - 5 із 143 записів. Переглянути більше »


Comments