Життя кафедри

 • IV Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих учених «Студентське самоврядування в системі академічної культури»
  В рамках IV Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих учених «Студентське самоврядування в системі академічної культури» на кафедрі психології та філософії відбулися секційні засідання:

  СЕКЦІЯ № 2 «Соціально-психологічна компетентність майбутнього фахівця»;

  СЕКЦІЯ № 5 «Історичні аспекти формування етичних стандартів у сфері освіти і медицини».


  Модератори: завідувач кафедри, професор Алла Борисюк, члени Студентської Ради Арсен Стецкевич, Назар Маковійчук.

  Студенти активно виступали, було заслухано низку цікавих інформативних доповідей. В обговоренні брали участь викладачі та студенти, задаючи низку питань, на яку доповідачі давали ґрунтовні та змістовні відповіді.

  За результатами конференції були відзначені  найкращі доповіді:

  СЕКЦІЯ № 2 «Соціально-психологічна компетентність майбутнього фахівця»

  1 місце – Голуб Л.В. з доповіддю на тему: «Деякі аспекти формування соціальної компетентності студентів вищих медичних закладів освіти» (Вищий державний навчальний заклад України «Українська медична стоматологічна академія», м. Полтава, Україна);

  2 місце Яремчук І.І. з доповіддю на тему: «Гендерне питання в медицині» (Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет», м. Чернівці, Україна);

  2 місце – Биндю М.Д. з доповіддю на тему: «Особливості мотиваційного процесу студентів-медиків в умовах обраної професії» (Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет», м. Чернівці, Україна);

  3 місце – Михалевська Н.Т. з доповіддю на тему: «Вплив студентського самоврядування в контексті формування молодого фахівця» (Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет», м. Чернівці, Україна);

  3 місце – Попович А.В. з доповіддю на тему: «Комунікативна компетентність майбутнього лікаря-психолога» (Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет», м. Чернівці, Україна).

  СЕКЦІЯ № 5 «Історичні аспекти формування етичних стандартів у сфері освіти і медицини»:

  1 місце – Безгинова Є.В. з доповіддю на тему: «Історичні аспекти формування етичних стандартів у сфері освіти і медицини» (ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», м. Дніпро, Україна);

  2 місце – Потаєва К.С. з доповіддю на тему: «Академічна доброчесність: виникнення та сучасний стан» (Донецький національний університет імені Василя Стуса, м. Донецьк, Україна);

  3 місце – Новиченко Ю.О. з доповіддю на тему: «Філософські проблеми трансгуманізму в епоху техногенної цивілізації» (Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет», м. Чернівці, Україна);

  3 місце – Мартинов Ю.І. з доповіддю на тему: «Теорії та проблеми концепту суспільства споживання» (Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет», м. Чернівці, Україна).


  Опубліковано·19 бер. 2019 р., 00:56 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎
 • Творча зустріч з нагоди 70-річчя Володимира Івасюка
  У весняний день 70 років тому народився відомий український композитор Володимир Івасюк.

  На честь його дня народження на кафедрі психології і філософії відбулася творча зустріч з його родичами – сестрою Оксаною, дітьми сестри Галини Володимиром та Софією та дочкою Софії – Соломією, яку організували професор, завідувачка кафедри Алла Борисюк та доцент кафедри Олеся Павлюк.

  На заході були присутні члени іміджевої групи БДМУ, студенти медичного факультету № 1 та фармацевтичного факультету.

  Оксана Михайлівна Івасюк поділилась спогадами про свого брата. Також висловилися племінники відомого композитора, які, на жаль, не знали його особисто, але активно цікавилися творчістю свого дядька, не раз за сімейною зустріччю розпитуючи батьків про його життя та мистецькі здобутки.

  Під час заходу студенти позмагались на краще знання біографії композитора та його творчих надбань, а також успішно відгадали мелодії його пісень.

  Студенти були приємно вражені теплою зустріччю та переповнені емоціями від живого спілкування з людьми, які безпосередньо знали таку велику і славетну особистість.


  Опубліковано·5 бер. 2019 р., 02:45 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎
 • Герої Небесної Сотні – назавжди в нашому серці!
  21 лютого До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні Тимофієва Марина Пилипівна, доцент кафедри психології та філософії, провела виховну годину зі студентами спеціальності «Медична та психологічна реабілітація», «Медицина». Студенти шанобливо висловилися про Героїв, вшанували їх память хвилиною мовчання. Бежнар Віталіна-Олена, студентка 1 курсу, медичного факультету №2, спеціальності «Медицина» та Кіріліч Карина, студентка 3 курсу спеціальності «Медична та психологічна реабілітація» прочитали твори невідомих поетів, у яких душа справді болить, і ця жива емоція не може не вилитися в римовані рядки.

  На початку революційних подій гасло «Слава Україні! Героям Слава!» більшою частиною населення сприймалося як привітання, яким розпочинали свою промову численні оратори зі сцени Майдану. Проте із розвитком подій на Сході ці слова набули глибшого змісту – поранені сини, вбиті брати, скалічені батьки залишали глибокі шрами на серці.

  Багато людей втратило своїх родичів, тому важливо допомагати цим людям, згадуючи про них не лише раз в рік, а повсякденно надавати підтримку. Їх горе, звісно, від цього нікуди не зникне, але переживати трагедію краще разом, ніж поодинці.

           Загиблі – справжні герої! Вони померли тут, на землі, але залишились назавжди в нашому серці. Потрібно підтримувати пам’ять про них, адже Герої полягли за весь народ український, за всіх наших дітей, бажаючи всім серцем, щоб вони зростали під мирним небом.

  Опубліковано·24 лют. 2019 р., 23:34 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎
 • Засідання секції № 19 «Актуальні питання філології та соціально-гуманітарних наук»

  11 лютого 2019 року на кафедрі психології та філософії відбулося засідання секції № 19 «Актуальні питання філології та соціально-гуманітарних наук» 100-ї підсумкової наукової конференції професорсько-викладацького персоналу БДМУ. 

  Завідувач кафедри психології та філософії, професор А.С. Борисюк зазначила, що нестабільність політичної і соціально-економічної ситуації в нашій державі впливає на професійну сферу, продукуючи виникнення професійних криз. Лише в суспільствах і в особистостей з провідною орієнтацією на професійну діяльність професійна ідентичність слугує основою і критерієм особистісного вибору в умовах кризи. Отже, поняття «професійна ідентичність» стосується тієї категорії особистостей, для яких провідною основою ідентифікації є професійна діяльність. Ідентичними можуть вважатися лише ті професіонали, що володіють як стабілізуючою базою, так і перетворюючим потенціалом. 

  З-поміж наукових досліджень професорсько-викладацького складу кафедри психології та філософії особливу увагу звернено на взаємозвʼязок емоційної компетентності та психологічного здоровʼя особистості; дослідження внутрішньоособистісних конфліктів; значення академічної доброчесності в системі вищої освіти тощо. Учасники конференції активно обговорювали нагальні проблеми психології (проф. А.С. Борисюк, М.Д. Чікарькова, доценти: Н.І. Зорій, М.П. Тимофієва, О.І. Павлюк, І.О. Скакун, ас. Манчул Б.В., ст. викл. Л.А. Любіна, викладачі: А.Я. Слубська, В.А. Осипенко). 

  На конференції було заслухано онлайн доповідь Бурейко Надії, к.політ.н., дослідника Центру управління і культури в Європі, Університету Сент Галлена (Швейцарія); керівника Програми дослідження процесів європеїзації Ради зовнішньої політики «Українська призма» на тему «Аналіз ідентичностей, уявлень та сприйняття в українсько-румунській прикордонній зоні: методологія міждисциплінарного дослідження (психологічні, філософські та етичні аспекти)». 

  Підсумкова наукова конференція професорсько-викладацького персоналу БДМУ надає можливість як досвідченим, так і молодим викладачам обговорити актуальні питання сучасної науки, обмінятися науковими ідеями та перспективами їх втілення. 

  Опубліковано·19 лют. 2019 р., 01:51 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎
 • Петро Болбочан – найталановитіший воєначальник армії УНР
  До 135-річчя з дня народження видатного військового діяча Української революції 1917-21 років, полковника Армії УНР Петра Болбочана професорсько-викладацький склад кафедри психології та філософії організував захід «Петро Болбочан – найталановитіший воєначальник армії УНР» для студентів 1 курсу спеціальності «Фармація, промислова фармація».

  З вітальним словом виступила начальник відділу комунікацій з громадськістю Чернівецької обласної державної адміністрації Леся Нос, яка зауважила, що в історії національно-визвольних змагань українського народу 1917-1921 років є чимало непересічних постатей, суперечки навколо яких тривають і досі. Серед них – Петро Болбочан, відомий військовий діяч, чия доля відбила в собі всю неоднозначність і трагічність розвитку тогочасного українського руху, суперечності в розумінні майбутнього України.

  Завідувач кафедри психології та філософії, помічник ректора з іміджевих питань проф. Алла Борисюк, звернула увагу, що послідовно відстоюючи державницьку позицію, П. Болбочан опонував політичному курсу Директорії УНР, не бажаючи миритися з радикальним соціалізмом її лідерів, який вів до деструкції у військовій справі та суспільно-політичному житті. Саме за підозрою у намірах здійснити державний переворот полковник П. Болбочан був розстріляний.

  Доцент кафедри психології та філософії Олеся Павлюк відзначила, що сам факт розстрілу вплинув на переоцінку ставлення до Директорії багатьма українськими військовими та політичними діячами, а в ситуації, яка склалась і привела до трагічних наслідків, не останню роль відіграло оточення як Головного отамана С. Петлюри, так і П. Болбочана, а також специфічний характер правових відносин, яким супроводжувалась діяльність вищого військового командування Директорії.

  Студенти взяли активну участь в обговоренні. Наприкінці зустрічі було продемонстровано документальний фільм «Історична правда. Петро Болбочан–  полковник армії УНР».

  На захід був запрошений кандидат історичних наук Дмитро Ліщук, який спробував науково підійти до контраверсійних оцінок діяльності українського військового діяча. Історик висвітлив нелегку долю полковника П. Болбочана і обставини його трагічної загибелі для кращого розуміння причин, які перешкодили українцям побудувати власну державу.  Опубліковано·19 лют. 2019 р., 01:44 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎
Відображаються 1 - 5 із 167 записів. Переглянути більше »


Comments