В рамках ІІ Симпозіуму «Студентське самоврядування як один з елементів розвитку громадянського суспільства»

опубліковано 9 квіт. 2014 р., 06:57 Тарас Закутній БДМУ, Чернівці

Завідувач кафедри Н. Зорій, викладачі В. Осипенко, А. Тодоріко, Н. Бурейко, Л. Павлюк, М. Тимофієва, А. Борисюк виступили науковими керівниками учасників ІІ Симпозіуму “Студентське самоврядування як один з елементів розвитку громадянського суспільства”, присвяченого актуальним проблемам студентського самоврядування у вищій школі, питанням міжнародної співпраці у галузі, особливостям діяльності молодіжних неурядових організацій, волонтерського руху, концептуальним засадам лідерства. Окремий блок доповідей був відведений на питання міжнародного співробітництва, де з доповідями виступили іноземні студенти-першокурсники спеціальності «Лікувальна справа», окресливши досвід студентського самоврядування, його становлення та розвиток, а також роль студентського лідерства у країнах свого походження.

Симпозіум згуртував лідерів студентського самоврядування провідних українських вищих навчальних закладів, а активна дискусія у ході робочої секції забезпечила обмін конструктивними ідеями, альтернативними поглядами на існуючі проблеми, пропозиції до їх вирішення. Неодноразово зазначалося, що проведення даного заходу зараз є особливо актуальним, адже трансформації суспільно-політичного життя в державі є всеохоплюючими, а студенти із властивими їх свіжими поглядами і нестандартним, мало заангажованим мисленням, завжди були і будуть потенційними носіями позитивних якісних змін у суспільстві. Саме тому основні аспекти студентського самоврядування були розглянуті саме крізь призму розвитку громадянського суспільства.

Викладачі кафедри Осипенко В.А. та Пендерецька О.М., психологи-консультанти медико-психологічного центру БДМУ, провели для лідерів студентського самоврядування, які зголосилися взяти участь у Симпозіумі, психологічнi тренінги, що відповідали смисловому навантаженню тренінгу, мали важливе практичне значення і викликали жвавий інтерес серед учасників: «Лідерство як соціальний атом» і «Мистецтво публічного виступу».