Головна‎ > ‎

Новини

28 листопада з нагоди відзначення Дня подяки та Всесвітнього дня співчуття проведено комунікативний тренінг «Емпатія – основа взаєморозуміння»

опубліковано 5 груд. 2019 р., 05:26 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 5 груд. 2019 р., 05:27 ]

Щороку, в четвертий четвер листопада відзначають День подяки – одне з найпопулярніших свят у США. Крім цього, 28 листопада – Всесвітній день співчуття.

На кафедрі психології та філософії к.пс.н., ст. викл. Любіна Л.А. разом із студентами 2 курсу спеціальності «Фармація» провели комунікативний тренінг «Емпатія – основа взаєморозуміння», який спрямований на розвиток емпатії та усвідомлення власного емоційного світу студентів. Розвиток емпатії в період ранньої юності, а також усвідомлення власного емоційного світу та почуттів інших людей є надзвичайно важливою складовою в загальному розвитку особистості майбутніх фахівців.


Всесвітні день співчуття досить молоде свято. Відзначати його почали у 2012 році, а засновником цього Дня є індійський поет, журналіст, кінопродюсер Прітіш Нанді. Того року цей День був присвячений долям тварин, потребі у співчутті до живих істот на планеті. Його святкування пройшло в Мумбаї (Індія), за участю Далай-лами XIV і активістів з різних країн.

Всесвітній день співчуття базується на концепції ненасильницького ставлення, не травмування або відсутності бажання завдати шкоди будь-яким життєвим формам. До речі, філософія ненасильства Махатми Ганді сформувалася саме під впливом концепції ахімси.

  

З нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю, студенти 4 курсу спеціальності «Медична та психологічна реабілітація» разом із к.пс.н., ст.викл. кафедри психології та філософії БДМУ Любіною Л.А. відвідали обласний центр медико-соціальної реабілітації

опубліковано 5 груд. 2019 р., 04:53 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 5 груд. 2019 р., 04:56 ]

3 грудня 2019 року з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю, студенти 4 курсу спеціальності «Медична та психологічна реабілітація» разом із к.пс.н., ст.викл. кафедри психології та філософії БДМУ Любіною Л.А. відвідали обласний центр медико-соціальної реабілітації 

Міжнародний день людей із інвалідністю покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Студенти мали можливість ознайомитись зі специфікою та методикою роботи різних фахівців єдиного у Чернівцях обласному центрі медико-соціальної реабілітації дітей (відділення нейрореабілітації дітей раннього віку) та дізналася, як лікують дітей із ДЦП, аутичного спектру, розумовою відсталістю, про власноруч зроблену підвісну систему та інклюзивне навчання.

Обласний центр медико-соціальної реабілітації дітей розташований на бульварі Героїв Крут, 11. Відкрили його у 2008 році. У реабілітаційному центрі кожна дитина займається за індивідуальною програмою, яку створює реабілітаційна комісія, вона складається із провідних фахівців. Після огляду дитина проходить повний курс спеціальної  реабілітаційної програми. Студенти – майбутні медичні психологи разом із фахівцями проводили корекційні заняття з дітьми раннього віку, під наглядом спеціалістів використовували різні методики та вправи.

 

 

Студенти коледжу БДМУ отримали досвід в симуляційному центрі

опубліковано 6 лист. 2019 р., 01:36 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎Студенти коледжу БДМУ 1 групи 4 курсу спеціальності «Медсестринство» разом з куратором  Анною Слубською відвідали Центр симуляційної медицини та інноваційних технологій БДМУ. Студенти мали змогу відпрацювати навички: надання першої невідкладної допомоги, реанімації новонароджених, догляду за новонародженою дитиною, внутрішньовенних та внутрішньом'язевих ін’єкцій на манекенах, зняття кардіограми.  
  


Акція до Всесвітнього дня психічного здоров’я

опубліковано 15 жовт. 2019 р., 06:32 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

9 жовтня з нагоди Всесвітнього Дня психічного здоров’я на вул. О.Кобилянської співробітники кафедри психології та філософії Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», медико-психологічного центру БДМУ спільно з членами Чернівецької філії Української спілки психотерапевтів та за підтримки управління молоді та спорту облдержадміністрації провели просвітницько-профілактичну акцію «Психічне здоров’я як людська цінність».

Т. в. о. завідувача кафедри психології та філософії, доцент Марина Тимофієва наголосила на важливості просвіти серед населення щодо питань психічного здоров’я особистості, підкресливши нероздільність процесів психіки та тіла. Доцент Марина Тимофієва закцентувала увагу на збереженні психіки людини в умовах сьогодення, враховуючи впливи зовнішнього середовища, харчування, медикаментозного навантаження, способу життя, оточення, професійної спрямованості, підтримки/відторгнення соціуму та безперервності інформаційних потоків. Окрім того, т. в. о. завідувача кафедри психології та філософії відзначила актуальність підготовки студентів спеціальності «Медична психологія» в Буковинському державному медичному університеті.

Голова Чернівецької філії УСП, асистент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С. М. Савенка БДМУ Ірина Блажіна зазначила, що розуміння феномену стигматизації дозволяє виділити найбільш ефективні способи проведення дестигматизаційної роботи, що, в свою чергу, призведе до покращення якості адаптації в суспільстві.

Доцент кафедри психології та філософії Олеся Павлюк висвітлила основні психологічні фактори подолання криз професійного становлення, динаміку їх розвитку в процесі навчально-професійної діяльності майбутнього фахівця, що дозволяє виявити нові резерви подолання психологічних криз. Адже вибір професії є ключовим моментом в житті молодої людини, який стимулюється і соціальними вимогами, і особистими мотивами стати самостійним.  Якщо особистісні особливості і вимоги до професії узгоджуються один з одним, то у молодої людини виникають відчуття задоволення своїм покликанням, відбувається розвиток її здібностей і схильностей. У разі ж їх неузгодженості професія  стає джерелом болісних переживань і деформує особистість.

Під час проведення заходу кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри психології та філософії, психолог медико-психологічного центру БДМУ Любов Любіна провела майстер-клас, на якому чернівчани та гості міста ознайомились з ефективними техніками емоційного відреагування з метою розвитку навичок рефлексії, усвідомлення, розпізнавання та вираження власних емоцій і почуттів. Окрім того, присутні мали можливість отримати інформацію про особливості надання психологічної та  психотерапевтичної допомоги сім’ям та дітям з питань подружніх та дитячо-батьківських стосунків з точки зору системної сімейної психотерапії.

Кандидат психологічних наук, викладач кафедри психології та філософії, психолог медико-психологічного центру БДМУ Вікторія Осипенко проводила роз’яснювальну роботу серед учасників акції  щодо значимості своєчасного звернення до психолога з метою ефективного розв’язання актуальних проблем особистості. На акції було представлено досвід роботи плейбек-театру МПЦ БДМУ «Луна як імпровізаційно-психотерапевтичного театру. Окрім того, було продемонстровано елементи роботи у психотерапевтичному напрямку «Психодрама» для психологів та соціальних педагогів гімназій, ліцеїв та шкіл міста.

Керівник Медико-психологічного центру БДМУ, доцент кафедри кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини Олександр Поліщук детально розповів учасникам заходу про значимість, сутність й функціональну різницю професій психолога, медичного психолога, психотерапевта та психіатра. Також Олександр Поліщук поділився останнім досвідом роботи МПЦ БДМУ з викладачами кафедри практичної психології ЧНУ ім. Юрія Федьковича.

Щиро вдячні  Чернівецькій обласній державній адміністрації та заступнику начальника управління молоді та спорту Боштану Артуру Миколайовичу за підтримку заходу.

На заході можна було побачити різноманітні майстер-класи з арт-терапії. Вперше до просвітницько-профілактичного заходу долучились представники каністерапії (сучасний напрямок терапії за допомогою собак), який стає все більш популярним в Україні.

Під час заходу лунала музика, яка створювала настрій присутнім.

      Проведення заходу відбувалось за активної й жвавої участі чернівчан та гостей міста, що свідчить про необхідність надання кваліфікованих роз’яснень щодо проблеми збереження психічного здоров’я як складової здоров’я людини загалом.


 

Урочисте засідання наукового гуртка кафедри психології та філософії

опубліковано 1 жовт. 2019 р., 01:10 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

24 вересня 2019 р. відбулось урочисте засідання наукового гуртка кафедри психології та філософії, присвячене 75-річчю Вищого державного медичного закладу України «Буковинський державний медичний університет».

Відкрила засідання проректор з науково-педагогічної та виховної роботи доц. Зорій Н.І., яка розповіла історію створення кафедри та поділилась спогадами, коли відповідно до рішення вченої ради БДМА та на підставі дозволу МОЗ України у вересні 2002 р. була реорганізована кафедра суспільних та гуманітарних наук і створена нова кафедра психології та соціології. Також Зорій Н. І. представила архівне відео 2002 року.

З вітальним словом виступила т. в. о. завідувача кафедри психології та філософії, к. психол. н., доц. Тимофієва М. П., яка привітала учасників гуртка та запрошених гостей, випускників спеціальності «Медична психологія» і висвітлила основні напрямки діяльності кафедри. Тимофієва М. П. наголосила, що лікар-психолог – це спеціаліст, у підготовці якого поєднані класична медична освіта з психологічною, тому майбутні лікарі-психологи отримують на кафедрі ґрунтовну теоретичну й практичну підготовки під керівництвом досвідчених викладачів.

Представники медико-психологічного центру БДМУ к. психол. н., ст. викл. Любіна Л. А., к. психол. н., викл. Осипенко В. А. презентували для новоприбулих членів гуртка особливості організаційної й консультативної допомоги лікувально-профілактичним та освітнім установам регіону з впровадження в практику сучасних методів медико-психологічної допомоги. Викладачі охарактеризували комплекс медичних, психотерапевтичних, психокорекційних, тренінгових та консультативних заходів у центрі БДМУ, які здійснюються шляхом реалізації індивідуальних і групових програм.

Головний куратор наукового гуртка, к. філос. н. Слубська А. Я. представила наукові видання співробітників кафедри та охарактеризувала тему науково-дослідної роботи, над якою працюють зараз викладачі.

К. політ. н., доцент кафедри Павлюк О. І.  виступила з доповіддю про активну участь студентів наукового гуртка під керівництвом професорсько-викладацького складу кафедри у міжнародних конференціях, конгресах, семінарах, круглих столах, дебатах.

На урочисте засідання студентського наукового гуртка були запрошені випускники спеціальності «Медична психологія». Зокрема, лікар-психолог Чернівецької міської лікарні швидкої медичної допомоги Кукурудзяк О. С. розповіла про особливості психодіагностики та лікування хворих соматичного і психічного профілю, психологічну реабілітацію із застосуванням спеціальних методик.

Своїм досвідом роботи у відділенні неврозів Чернівецької обласної психіатричної лікарні поділилась лікар-психолог Усик О. В. Викладач "Медичної психології" з кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології Гринько Н. І. розповіла про можливість отримання різноманітних грантів закордоном та охарактеризувала відмінності у підходах до роботи лікаря-психолога в Україні та в країнах ЄС.

Наприкінці було презентовано відео німецькою мовою про кар’єрне зростання випускників БДМУ Хром’юк В. та Рудий-Трипольського В., які спочатку працювали у Німеччині волонтерами потім отримали можливість взяти участь у інтеграційному курсі і після іспиту пройшли співбесіду у медичній клініці  міста Гекстер (Німеччина).

Після такої мотивуючої  зустрічі студенти-старшокурсники мали можливість поділитися своїм досвідом з новоприбулими членами наукового гуртка кафедри психології та філософії.

Професор БДМУ прочитала лекцію для керівників апаратів

опубліковано 27 черв. 2019 р., 02:20 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

В межах співпраці між Вищим державним навчальним закладом України "Буковинський державний медичний університет" та регіональним відділенням Школи суддів України професор Борисюк А. С. прочитала лекції на теми: "Основи ефективного спілкування в професійній діяльності судді"та "Саморегуляція як ключова компетенція судді та фактор професійної успішності". Наприкінці лекції відбулося жваве обговорення найбільш актуальних питань.

5-ий Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху

опубліковано 27 черв. 2019 р., 01:28 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 27 черв. 2019 р., 01:32 ]

З метою привернення уваги до надскладної ситуації з безпеки дорожнього руху в Україні, сприяння вихованню дорожньої культури серед населення та об’єднання зусиль суспільства задля зменшення кількості смертей від травми на дорозі, в рамках проведення 5-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху дирекція Берегометської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 запросила професорсько-викладацький склад БДМУ взяти участь у проведенні заходу.

16 травня 2019 року на базі Берегометської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 викладачі БДМУ демонстрували основи надання серцево-легеневої реанімації на етапі надання першої долікарської допомоги.

Помічник ректора з іміджевої політики, професор Алла Борисюк розповіла при психологічні аспекти панічного страху, емоційного шоку та як потрібно опанувати себе після ДТП. Демонстрацію та відпрацювання серцево-легеневої реанімації при ДТП розповіла асистент кафедри фтизіатрії та пульмонології Інга Єременчук.

Також педагогічний склад та учні шкіл були ознайомлені із правилами вступу до Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» й отримали інформаційні листівки.

Дякуємо школам за запрошення!


Викладачі БДМУ для старшокласників: профорієнтаційна робота та перша долікарська допомога

опубліковано 25 черв. 2019 р., 05:21 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 27 черв. 2019 р., 01:27 ]

  
 
З метою привернення уваги до надскладної ситуації з безпеки дорожнього руху в Україні, сприяння вихованню дорожньої культури серед населення та об’єднання зусиль суспільства задля зменшення кількості смертей від травми на дорозі, в рамках проведення 5-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху дирекція Лукавецької ЗОШ І-ІІІ ступенів запросила професорсько-викладацький склад БДМУ взяти участь у проведенні заходу.
    16 травня 2019 року на базі Лукавецької ЗОШ І-ІІІ ступенів викладачі БДМУ демонстрували основи надання серцево-легеневої реанімації на етапі надання першої долікарської допомоги.
    Помічник ректора з іміджевої політики, професор Алла Борисюк розповіла про психологічні аспекти панічного страху, емоційного шоку та як потрібно опанувати себе після ДТП. Демонстрацію та відпрацювання серцево-легеневої реанімації при ДТП розповіла асистент кафедри фтизіатрії та пульмонології Інга Єременчук.
    Також педагогічний склад та учні шкіл були ознайомлені із правилами вступу до Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» й отримали інформаційні листівки.
    Дякуємо школам за запрошення!
 

Профорієнтаційна робота серед диреткорів та учнів загальноосвітніх шкіл

опубліковано 27 трав. 2019 р., 07:04 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

Професорсько-викладацький склад Буковинського державного медичного університету взяв участь у проведенні єдиного Дня цивільного захисту та об’єктивного тренування.

10 травня на базі Берегометської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 для директорів загальноосвітніх шкіл та учнів Вижницького району викладачі БДМУ демонстрували основи надання серцево-легеневої реанімації на етапі надання першої долікарської допомоги та накладання пов’язок на окремі ділянки тіла в екстренних ситуаціях.

Захід розпочала помічник ректора з іміджевої політики, професор Алла Борисюк, яка розповіла про психологічні аспекти евакуації дітей у школі. Про важливість вміння та як проводити серцево-легеневу реанімацію розповіла асистент кафедри фтизіатрії та пульмонології Інга Єременчук.

Викладачі брали участь у моделюванні ситуації психологічної підготовки дітей та вчителів, спільно з ДСНС у Чернівецькій області проводили евакуацію особового складу школи.

Багатьом вчителям вдавалося провести масаж серця та штучне дихання правильно, що викликало захоплення. Учні охоче демонстрували відпрацьовані навички накладання пов’язок.Професор БДМУ взяла участь у семінарі для суддів

опубліковано 13 трав. 2019 р., 03:47 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

В межах підвищення кваліфікації суддів місцевих та апеляційних судів 2-3 травня 2019 року Чернівецьким регіональним відділенням Національної школи суддів України організовано семінар на тему «Незалежність і підзвітність суддів як взаємопов’язані чинники українського правосуддя». На заході були присутні судді з 13 областей України. З метою забезпечення підготовки висококваліфікованих кадрів для системи правосуддя України взяла участь в роботі семінару завідувач кафедри психології та філософії БДМУ, доктор психологічних наук, професор Алла Борисюк, яка провела семінар-тренінг на тему «Культура гідності та відповідальність суддів».

1-10 of 184