Головна‎ > ‎

Новини


ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «МЕДИЧНА ПСИХОЛОГІЯ»

опубліковано 30 серп. 2022 р., 04:42 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

Сучасна ситуація підготовки спеціалістів із медичної психології, реальне зростання суспільного запиту на медичних психологів істотно підвищує рівень вимог до майбутніх спеціалістів, а також змінює зміст і структуру завдань, які студент повинен вміти вирішувати самостійно. Саме тому головною метою виробничої практики майбутнього лікаря-психолога є оволодіння сучасними методами і формами організації діяльності в галузі їх майбутньої професії, формування у них професійних умінь і навичок професійної діяльності, опрацювання прикладних алгоритмів вирішення конкретних завдань, що виникають в різних галузях застосування психологічних знань.

Виробнича практики є одним із видів самостійної навчальної та науково-дослідної роботи студентів. У період практики закладаються основи досвіду професійної діяльності, практичних умінь і навичок, професійних якостей особистості майбутнього фахівця з медичної психології.

Сучасний фахівець лікар-психолог повинен бути високоосвіченою, всебічно розвинутою особистістю, здатною постійно вдосконалювати свою лікарську та психологічну майстерність, готовим завжди надати медичну і психологічну допомогу хворому, пам'ятаючи про високе покликання лікаря-гуманіста.

У 2021-2022 навчальному році доцент кафедри психології та філософії Марина Тимофієва та викладач Микита Глущенко здійснювали керівництво виробничою практикою ІІ та ІІІ курсів медичного факультету №4, за спеціальністю «Медична психологія». На всіх етапах проходження виробничої практики студенти отримували індивідуальні консультації у своїх викладачів-керівників та медичного персоналу баз практики.

У процесі проходження виробничої практики, згідно ОПП, у студентів 2-3 курсів медичного факультету № 4 (спеціальність 225 «Медична психологія», ступінь – магістр) формувалися загальні та фахові компетентності: здатність застосовувати набуті знання у практичних ситуаціях; знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності; здатність приймати обґрунтовані рішення; здатність до міжособистісної взаємодії; здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

Студенти старанно виконували медичні маніпуляції,  описували результати спостереження та проводили психодіагностичні дослідження за різними запитами. Науково-дослідна робота, теоретико-методологічні та емпіричні дослідження студентів були представлені під час диференційного заліку, який проходив за змішаною формою – стаціонарно на базі кафедри психології та філософії, а також дистанційно, для студентів, які проходили практику за місцем проживання та закордоном.

Хотілося б відмітити студентів, які відмінно виконували свої обов´язки: студенти 2 курсу Саінчук Юлія, Строєва Валерія, Грегуцак Наталія, Квецко Наталія-Марія,  Митлюк Надія, Крива Дар`я,  Хом`як Евеліна, а також студентки 3 курсу Грабовецька Аліна, Вачіль Павліна та Філіппова Крістіна.

Висловлюємо щиру вдячність за якісну організацію практики та сприянню засвоєння студентами необхідних знань та навичок керівникам виробничої практики на базах практики: Миколі Антофійчуку, Віталію Полатайчуку, Василю Рогатюку, Людмилі Філіпець, Юлії Корні, Зої Фонарюк.

Теплий прийом та професіоналізм керівників клінічної бази допомогли набути цінний практичний досвід для майбутніх лікарів-психологів.

Теоретичні та практичні знання отримані під час навчання в Буковинському державному медичному університеті, набутий досвід наукової роботи дозволяє стати компетентним фахівцем своєї професії – лікарем-психологом.

 

Підготували доцент кафедри психології та філософії Марина Тимофієва та викладач Микита Глущенко


  
 

ВИШИВАНКА - ГЕНЕТИЧНИЙ КОД УКРАЇНЦЯ. Захід національно-патріотичного виховання

опубліковано 20 трав. 2022 р., 01:01 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 20 трав. 2022 р., 01:27 ]

День вишиванки – це урочиста, народна дата. Особливе значення має День вишиванки у 2022 році – коли Росія розпочала тотальну війну проти України. Вишиванка 19 травня стала символом незламного українського духу, голосним проголошенням світові, що українці – вільний народ. Вишиванка – це наша національна святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, пробуджує високі патріотичні почуття в серці кожного українця.

Вперше це свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету Леся ВОРОНЮК запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали викладачі і студенти всього навчального закладу. Кілька років свято відзначалося лише у стінах навчального закладу, але потім ця традиція поширилася і по інших містах України.

Викладачі кафедри психології та філософії провели заходи до Дня вишиванки.

16 травня куратором 2 курсу спеціальності «Медсестринство» Анною СЛУБСЬКОЮ та викладачем Людмилою УКРАЇНЕЦЬ для студентів спеціальності «Стоматологія» проведені виховні заходи  «Вишиванка – наш генетичний код».

Студенти під час заходу одягли вишиванки, які їм передали їхні мами, бабусі, тітки, а деякі самі вишили собі вишиванки. Староста групи Вілор ДІАНА презентувала одногрупникам презентацію і розповіла про історію свята, традиційні вишиванки, особливості орнаментів та кольорів у вишиванках в різних регіонах. Особливістю вишиванки України є те, що кожний регіон має свою, притаманну тільки йому вишиванку, свої орнаменти та кольори.

Єдність та силу нації підкреслює той факт, що студенти Буковинського державного медичного університету, на тиждень вишиванки, під час занять, які проводяться дистанційно, були одягнені у вишиванки. Студенти, які за кордоном, в цей день з гордістю носили вишиванки.

Студенти спеціальності «Медична психологія», викладачі кафедри психології та філософії, ВІТАЮТЬ УКРАЇНЦІВ УСЬОГО СВІТУ З ДНЕМ ВИШИВАНКИ.

Нехай в День вишиванки цей особливий символ українців єднає нас усіх задля перемоги, нехай наша вишиванка назавжди закарбує прагнення віри і надію, милосердя і взаємодопомогу, які нині, під час війни, так щедро демонструє наш український народ, дивуючи і захоплюючи цим весь світ.

 

Я – УКРАЇНЕЦЬ! І ГОРДЖУСЯ ЦИМ!


Підготували: доцент Марина Тимофієва, викл. Анна Слубська

 Технічна підтримка: Анастасія Багрієнко

 

 

  
 
 
 
 
 

Виховний захід, присвячений Міжнародному дню медичної сестри

опубліковано 10 трав. 2022 р., 02:44 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 10 трав. 2022 р., 02:46 ]

       «Для хворих важливо мати найкраще»   

Флоренс Найтінгейл   

Починаючи з 1997 року, в Україні за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Асоціації медичних сестер, 12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Саме ж свято має більш глибоке коріння і довгу історію і відзначалося за рішенням Міжнародної федерації Червоного Хреста.

Куратором Анною Слубською 10 травная проведений  виховний захід зі студентами спеціальності «Медсестринство» 2 курсу фахового коледжу, присвячений Міжнародному дню медичної сестри, на заході студенти ознайомились з історією професії, сучасними методами догляду за хворими та актуальність сьогодні спеціальності медсестринства.

Міжнародний або Всесвітній день медичних сестер святкується щорічно у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Ф. Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії). Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Ф. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.

Студенти:

«Бути медичною сестрою означає рятувати найцінніше-життя людини!» Діана Вілор

«Я хочу бути корисною людству, тому обрала професію медсестринства» Ірина Грекул

«Я хочу бути лікарем, але лікар має знати все, що стосується медицини, тому мій фундамент це знання медсестриства…» Вікторія Каменщикова

  

Онлайн науковий семінар на тему: «ЕКЗИСТЕНЦІЙНА ПСИХОЛОГІЯ РОЛЛО МЕЯ»

опубліковано 2 трав. 2022 р., 23:47 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

 

«Життя полягає в досягненні добра не осторонь зла,

а всупереч йому...» 

Ролло Мей

21 квітня виповнюється 113 років від дня народження Ролло Мея (21 квітня 1909  22 жовтня 1994), відомого американського екзистенціального психолога та психотерапевта.

22.04.2022 р., до Дня психолога, разом зі здобувачами освіти ІІ курсу Буковинського державного медичного університету спеціальності «МЕДИЧНА ПСИХОЛОГІЯ», було проведено онлайн науковий семінар на тему: «ЕКЗИСТЕНЦІЙНА ПСИХОЛОГІЯ РОЛЛО МЕЯ».

Організатор наукового семінару, доцент кафедри психології та філософії Марина ТИМОФІЄВА виступила з повідомленням про основні засади екзистенційної психотерапії; проаналізувала феномен тривоги у праці Ролло Мея «Сенс тривоги». З тверджень видатного психолога Ролло Мея: «…Тривога може відбуватися як з усвідомлення можливості нашого небуття, так і з погрози деяким життєво важливим цінностям. Вона виникає і тоді, коли ми стикаємося з перешкодами на шляху реалізації своїх планів і можливостей. Цей опір може стати причиною застою і занепаду, але він же може стимулювати зміни і зростання».

На думку Ролла Мея, розглядати природу людини як реалізацію глибинних інстинктів чи реакцію на стимули середовища – неприпустимо. Він був переконаний, що людина значною мірою відповідальна за те, якою вона є і як складається її життєва стежина.

Студенти активно долучились до підготовки наукового семінару. Дмитро ОНІЩУК, Валентин МОЦОВ підготували презентації та розповіли про життєвий та творчий шлях видатного психолога. Екзистенційну модель механізмів захисту, поняття свободи, внутрішнього конфлікту, опираючись на праці Ролло Мея, розкрили Евеліна ХОМ’ЯК та Юлія ОЛЬХОВЕНКО.

 

«Факт, що добро та зло є у кожному з нас, позбавляє нас всіх права на моральну зарозумілість. Ніхто не має права наполягати на своїй перевазі. І це відчуття обмеження дає початок можливості прощення...»

Ролло Мей

 

Підготувала доцент Марина Тимофієва

Технічна підтримка Анастасії Багрієнко

 

 
  

Науково-практичний семінар «МЕДИЧНА ПСИХОЛОГІЯ: ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ»

опубліковано 2 трав. 2022 р., 23:36 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

Всеукраїнський день психолога вже традиційно відзначається 23 квітня. Викладачі кафедри психології та філософії, психологи медико-психологічного центру БДМУ 21.04.2022р. організували науково-практичний семінар «МЕДИЧНА ПСИХОЛОГІЯ: ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ». Модераторами заходу є Марина ТИМОФІЄВАв.о. завідувача кафедри психології та філософії, доцент; Вікторія ОСИПЕНКО, викладач кафедри психології та філософії, психолог МПЦ БДМУ; Оксана ПЕНДЕРЕЦЬКА, практичний психолог МПЦ БДМУ, фахівчиня у галузі кризової допомоги.

До участі у заході було запрошено студентів спеціальності «Медична психологія», практикуючих психологів, фахівців у сфері ментального здоров’я, соціальних працівників, викладачів психологічних дисциплін, науковців та всіх, хто цікавиться спеціальністю «Медична психологія».

Метою заходу було обговорення актуальних проблем психічного здоров’я у військові часи. Науково-практичний семінар надав можливість поділитись досвідом, сприяв розширенню та поглибленню психологічних знань, акцентуючи увагу на важливості професії «Медичний психолог» задля глибшого усвідомлення у воєнний час.

З вітальним словом до здобувачів вищої освіти, колег, запрошених гостей звернулась в.о. зав. кафедри психології та філософії, доцент Марина ТИМОФІЄВА. У вигляді презентації представила статистику затребуваності лікарів-психологів у медичній сфері, популярності напрямків психології, розподілу кількості психологів за регіонами, аналізу послуг психологів, а також ТОП-10 основних тем дослідження в галузі психології, спираючись на статистичні дані Web of Science.

Співробітники Медико-психологічного центру, психологи кафедри психології та філософії Буковинського державного медичного університету, майбутні лікарі-психологи 2 курсу Надія МИТЛЮК, Дар`я ГОРДІЙЧУК, Юлія ОЛЬХОВЕНКО, 3 курсу Юліана ДАРІЙ, 6 курсу Каріна КІРІЛІЧ, Мар’яна ПАВЛЕНКО, Дана КОЦАН є волонтерами з перших днів війни. Під час зустрічі вони поділились першим досвідом психологічної допомоги та напрямками роботи, з якими потрібно було екстремально ознайомитись. Проректор закладу вищої освіти з науково-педагогічної роботи та виховання, доцент Ніна ЗОРІЙ прокоментувала активну волонтерську діяльність значної частки студентів БДМУ.

 «Психологічний стан та психічне здоров’я є вкрай важливими під час війни. Багато людей переживають біль,  безпорадність, виснаження, спустошення, втому, тривогу і паніку. Як  допомогти? Яким є місце, роль і перспективи діяльності лікарів-психологів в сучасних реаліях»? На ці питання викладач Вікторія ОСИПЕНКО та наші гості: медичний директор Університетської клініки ХНМУ, професор кафедри психіатрії, наркології, медичної психології та соціальної роботи ХНМУ, доктор медичних наук, професор Володимир КОРОСТІЙ та лікар-психолог ОКНП «Чернівецький обласний госпіталь ветеранів війни» (випускниця БДМУ) Тетяна АНІЩЕНКО намагалися структуровано шукати відповіді. Досвідом практичної роботи у воєнний час поділилась випускниця спеціальності «Медична психологія» – лікар-психолог Лікарні швидкої медичної допомоги м. Чернівці Ольга КУКУРУДЗЯК.

Професор Володимир КОРОСТІЙ зазначив: «Війна – це такий час, коли ми дуже розуміємо, що нам потрібно від життя. На сьогоднішній день якраз Буковинський медичний університет, медико-психологічний центр в центрі цих процесів, і на сьогоднішній день вже є ціла когорта досвідчених психотерапевтів. Я не знаю іншу країну, крім України, яка б мала власну професію «Медична психологія». Саме тут, у Буковинському державному медичному університеті, є система психологічної підтримки, супервізії, такої професійної допомоги, колегіальної, яка дозволяє не тільки запобігти вигорянню, а й просто бути емоційно пружними і працювати продуктивно в таких складних умовах».

Звертаючись до майбутніх лікарів-психологів Тетяна АНІЩЕНКО відмітила: «Перш за все, обов'язково не забувайте про супервізію, бо це дуже важливо. Не забувайте забезпечувати себе ресурсом, не забувайте про свої фізіологічні потреби та їхнє задоволення».

У професійне свято «День психолога» ми, кафедра психології та філософії і Медико-психологічний центр БДМУ, приєднуємося до численних привітань на адресу наших шанованих психологів і бажаємо в цей нелегкий час здоров’я, миру, безпеки, професійних здобутків і простого людського щастя.

Підготувала доцент Марина Тимофієва

Технічна підтримка Анастасії Багрієнко

 

 

Виховний захід, присвячений міжнародному дню книги та авторського права

опубліковано 26 квіт. 2022 р., 02:07 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

22 квітня викладачем кафедри Анною Слубською проведено виховний захід, присвячений міжнародному дню книги та авторського права.

Виховний захід проведений  з метою навчити студентів працювати з літературою та Інтернет ресурсами, правильним використанням наукової інформації, підготувати студентів до майбутньої наукової роботи, написання есе, доповідей та тез.

Студенти поінформовані про авторські права, академічну доброчесність, відповідальність за використання чужої інтелектуальної праці, плагіат та Інтернет ресурси, на яких можна перевірити тексти.

Найбільше студентів зацікавило використання Інтернет зображення та малюнків, які також треба ідентифікувати з сайтом, з якого використовуємо.

 

 

Заходи присвячені Дню науки викладача Слубської Анни Ярославівни

опубліковано 18 квіт. 2022 р., 03:32 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 20 квіт. 2022 р., 00:41 ]

Викладачем Анною Слубською протягом квітня проведено заходи присвячені Дню науки.

Заходи проведені з метою інформування студентів про наукові здобутки та дослідження відомих науковців в галузі соціології та психології. Модератором заходів була Анна Слубська – викладач кафедри психології та філософії Буковинського державного медичного університету.

28 квітня проведено бесіду на тему: «Цікава психологія, хто її придумав!» зі студентами 2 курсу спеціальності «Медсестринство» фахового коледжу БДМУ. Найбільш студентів зацікавив З. Фройд.

31 квітня проведено науковий семінар на тему «Соціологія та хто її започаткував» зі студентами 3 курсу спеціальності «Медсестринство» фахового коледжу БДМУ. Пі час семінару студенти зацікавились К. Марсом та А. Маслоу, виникла дискусію з приводу теорії ієрархії потреб та особливостей капіталістичного суспільства К. Маркса.

Слід зазначити, що студенти були досить активними, адже психологія та соціологія є дуже цікавими науками, а доповіді студентів були ґрунтовними та багатими на цікаві факти.

 

 

Науково-філософська дискусія на тему "Проблема істини в епоху постмодерну"

опубліковано 18 квіт. 2022 р., 01:31 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 18 квіт. 2022 р., 01:33 ]

13 квітня
на кафедрі психології та філософії в межах
 вивчення курсу «Філософія» відбулася науково-філософська дискусія на тему "Проблема істини в епоху постмодерну" зі студентами
43-44 групи 1 курсу. 
Під час заходу студенти проаналізували еволюцію поняття "істина" у філософії, науці та релігії, співвіднесли класичний і некласичний підходи у її тлумаченні, представили сучасні концепції істини, порівняли види і критерії істини. Особливу увагу було приділено взаємозв'язку "істини-хиби" та "істини-пост-істини". Студенти активно дискутували про роль медіа, інтернету, культури, суспільства та релігії у постмодерному сприйнятті істини, зокрема її релятивізацію, а також дослідили небезпеки маніпуляції поняттям «істина» у політичному, ідеологічному та релігійному дискурсах.
 

Майстер-клас "Який ти хліб? Хто ти з Гаррі Поттера? або що не так з деякими тестами"

опубліковано 18 квіт. 2022 р., 00:06 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 18 квіт. 2022 р., 00:10 ]

4 квітня 2022 року
на базі кафедри психології та філософії відбулося онлайн-засідання студентського наукового гуртка, де був проведений майстер-клас на тему: 

"Який ти хліб? Хто ти з Гаррі Поттера? або що не так з деякими тестами"

Разом з викладачем Глущенком М.О. досліджували:
- як працюють тести;
- чи може розріз хлібу сказати, яка ти людина;
- чи "живе" в кожному з нас герой з всесвіту Гаррі Поттера;
- як зрозуміти, чи можна довіряти тесту, або це просто псевдопсихологія;
- як конструюють тести, і яка його структура;
- як правильно користуватись психодіагностичними методиками;

А саме головне вчились як розуміти чи тест є науковим об'єктивним і його можна використовувати в роботі медичного психолога, або ми просто попадаємо на гачок популярної, не об'єктивної псевдодіагностики.
Далі буде!
 
  

Чи можу я собі дозволити в такі часи навчатись? Або Чому повернення до навчання під чай війни не просто можливе, а й необхідне?

опубліковано 16 бер. 2022 р., 06:47 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

Сьогодні навчальний процес:

Забезпечує зниження тривоги за рахунок повернення до звичної «рутини», до добре знайомої та зрозумілої діяльності.

Допомагає зберігати емоційну стабільність і долати стресове виснаження за допомогою відволікання на конкретну діяльність і перемикання фокусу уваги.

Дає відчуття стабільності, передбачуваності та кордонів завдяки наявності розкладу, наперед визначеної тривалості занять, домашніх завдань тощо.

Додає відчуття контролю та впливу на ситуацію (від тебе самого залежить, наскільки ти будеш успішним, як добре підготуєшся, чи вчасно виконаєш завдання і т. д.).

Дозволяє частково уникнути надмірного перегляду телефону і споживання негативної інформації та новин про війну (інформаційний детокс)

Убезпечує від руйнування соціальних зв’язків та ізоляції, бо навіть у форматі дистанційного навчання сприяє спілкуванню з викладачами, одногрупниками, однокурсниками.

Дозволяє уникнути болісного відчуття безсенсовності та власної безпорадності (час не марнується, а витрачається на щось корисне, успіх залежить не від зовнішніх обставин, які можуть бути непередбачуваними, а від тебе самого).

На майбутнє :

Після перемоги буде мирне життя, нам доведеться зробити багато роботи, щоби відбудувати свою країну. Ми повинні бути корисними, а наша користь, цінність – у професіоналізмі. Що вищим він буде, то більше користі ми зможемо принести.

Ми не страждатимемо від почуття провини і сорому за марно згаяний час. Поки інші захищали нас зі зброєю в руках, ми робили все можливе, щоби принести їм користь після перемоги.

Після перемоги нам доведеться відбудовувати не лише зруйновані міста, а й зруйновану економіку. Успішна економіка тримається на успішних фахівцях, чиї знання та вміння монетизуються. Навчання – найкраща і найнадійніша інвестиція не лише в себе самого, а й у майбутнє нашої країни.

З турботою, Медико-психологічний центр БДМУ

 

ПСИХОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ ТА ПІДТРИМКУ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ТА СПІВРОБІТНИКІВ БДМУ МОЖНА ОТРИМАТИ:

+380503746038 – Оксана Пендерцька

+380951709580 – Вікторія Осипенко

+380507187771 – Андрій Рубан

+380961852011 – Каріна  Кіріліч

+380503746037 – Олександр Поліщук (керівник МПЦ БДМУ)

1-10 of 245