Головна‎ > ‎

Новини

IV Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих учених «Студентське самоврядування в системі академічної культури»

опубліковано 15 бер. 2019 р., 03:54 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 19 бер. 2019 р., 00:56 ]

В рамках IV Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих учених «Студентське самоврядування в системі академічної культури» на кафедрі психології та філософії відбулися секційні засідання:

СЕКЦІЯ № 2 «Соціально-психологічна компетентність майбутнього фахівця»;

СЕКЦІЯ № 5 «Історичні аспекти формування етичних стандартів у сфері освіти і медицини».


Модератори: завідувач кафедри, професор Алла Борисюк, члени Студентської Ради Арсен Стецкевич, Назар Маковійчук.

Студенти активно виступали, було заслухано низку цікавих інформативних доповідей. В обговоренні брали участь викладачі та студенти, задаючи низку питань, на яку доповідачі давали ґрунтовні та змістовні відповіді.

За результатами конференції були відзначені  найкращі доповіді:

СЕКЦІЯ № 2 «Соціально-психологічна компетентність майбутнього фахівця»

1 місце – Голуб Л.В. з доповіддю на тему: «Деякі аспекти формування соціальної компетентності студентів вищих медичних закладів освіти» (Вищий державний навчальний заклад України «Українська медична стоматологічна академія», м. Полтава, Україна);

2 місце Яремчук І.І. з доповіддю на тему: «Гендерне питання в медицині» (Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет», м. Чернівці, Україна);

2 місце – Биндю М.Д. з доповіддю на тему: «Особливості мотиваційного процесу студентів-медиків в умовах обраної професії» (Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет», м. Чернівці, Україна);

3 місце – Михалевська Н.Т. з доповіддю на тему: «Вплив студентського самоврядування в контексті формування молодого фахівця» (Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет», м. Чернівці, Україна);

3 місце – Попович А.В. з доповіддю на тему: «Комунікативна компетентність майбутнього лікаря-психолога» (Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет», м. Чернівці, Україна).

СЕКЦІЯ № 5 «Історичні аспекти формування етичних стандартів у сфері освіти і медицини»:

1 місце – Безгинова Є.В. з доповіддю на тему: «Історичні аспекти формування етичних стандартів у сфері освіти і медицини» (ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», м. Дніпро, Україна);

2 місце – Потаєва К.С. з доповіддю на тему: «Академічна доброчесність: виникнення та сучасний стан» (Донецький національний університет імені Василя Стуса, м. Донецьк, Україна);

3 місце – Новиченко Ю.О. з доповіддю на тему: «Філософські проблеми трансгуманізму в епоху техногенної цивілізації» (Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет», м. Чернівці, Україна);

3 місце – Мартинов Ю.І. з доповіддю на тему: «Теорії та проблеми концепту суспільства споживання» (Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет», м. Чернівці, Україна).


Творча зустріч з нагоди 70-річчя Володимира Івасюка

опубліковано 5 бер. 2019 р., 00:28 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 5 бер. 2019 р., 02:45 ]

У весняний день 70 років тому народився відомий український композитор Володимир Івасюк.

На честь його дня народження на кафедрі психології і філософії відбулася творча зустріч з його родичами – сестрою Оксаною, дітьми сестри Галини Володимиром та Софією та дочкою Софії – Соломією, яку організували професор, завідувачка кафедри Алла Борисюк та доцент кафедри Олеся Павлюк.

На заході були присутні члени іміджевої групи БДМУ, студенти медичного факультету № 1 та фармацевтичного факультету.

Оксана Михайлівна Івасюк поділилась спогадами про свого брата. Також висловилися племінники відомого композитора, які, на жаль, не знали його особисто, але активно цікавилися творчістю свого дядька, не раз за сімейною зустріччю розпитуючи батьків про його життя та мистецькі здобутки.

Під час заходу студенти позмагались на краще знання біографії композитора та його творчих надбань, а також успішно відгадали мелодії його пісень.

Студенти були приємно вражені теплою зустріччю та переповнені емоціями від живого спілкування з людьми, які безпосередньо знали таку велику і славетну особистість.


Герої Небесної Сотні – назавжди в нашому серці!

опубліковано 24 лют. 2019 р., 23:34 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

21 лютого До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні Тимофієва Марина Пилипівна, доцент кафедри психології та філософії, провела виховну годину зі студентами спеціальності «Медична та психологічна реабілітація», «Медицина». Студенти шанобливо висловилися про Героїв, вшанували їх память хвилиною мовчання. Бежнар Віталіна-Олена, студентка 1 курсу, медичного факультету №2, спеціальності «Медицина» та Кіріліч Карина, студентка 3 курсу спеціальності «Медична та психологічна реабілітація» прочитали твори невідомих поетів, у яких душа справді болить, і ця жива емоція не може не вилитися в римовані рядки.

На початку революційних подій гасло «Слава Україні! Героям Слава!» більшою частиною населення сприймалося як привітання, яким розпочинали свою промову численні оратори зі сцени Майдану. Проте із розвитком подій на Сході ці слова набули глибшого змісту – поранені сини, вбиті брати, скалічені батьки залишали глибокі шрами на серці.

Багато людей втратило своїх родичів, тому важливо допомагати цим людям, згадуючи про них не лише раз в рік, а повсякденно надавати підтримку. Їх горе, звісно, від цього нікуди не зникне, але переживати трагедію краще разом, ніж поодинці.

         Загиблі – справжні герої! Вони померли тут, на землі, але залишились назавжди в нашому серці. Потрібно підтримувати пам’ять про них, адже Герої полягли за весь народ український, за всіх наших дітей, бажаючи всім серцем, щоб вони зростали під мирним небом.

Засідання секції № 19 «Актуальні питання філології та соціально-гуманітарних наук»

опубліковано 19 лют. 2019 р., 01:51 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎


11 лютого 2019 року на кафедрі психології та філософії відбулося засідання секції № 19 «Актуальні питання філології та соціально-гуманітарних наук» 100-ї підсумкової наукової конференції професорсько-викладацького персоналу БДМУ. 

Завідувач кафедри психології та філософії, професор А.С. Борисюк зазначила, що нестабільність політичної і соціально-економічної ситуації в нашій державі впливає на професійну сферу, продукуючи виникнення професійних криз. Лише в суспільствах і в особистостей з провідною орієнтацією на професійну діяльність професійна ідентичність слугує основою і критерієм особистісного вибору в умовах кризи. Отже, поняття «професійна ідентичність» стосується тієї категорії особистостей, для яких провідною основою ідентифікації є професійна діяльність. Ідентичними можуть вважатися лише ті професіонали, що володіють як стабілізуючою базою, так і перетворюючим потенціалом. 

З-поміж наукових досліджень професорсько-викладацького складу кафедри психології та філософії особливу увагу звернено на взаємозвʼязок емоційної компетентності та психологічного здоровʼя особистості; дослідження внутрішньоособистісних конфліктів; значення академічної доброчесності в системі вищої освіти тощо. Учасники конференції активно обговорювали нагальні проблеми психології (проф. А.С. Борисюк, М.Д. Чікарькова, доценти: Н.І. Зорій, М.П. Тимофієва, О.І. Павлюк, І.О. Скакун, ас. Манчул Б.В., ст. викл. Л.А. Любіна, викладачі: А.Я. Слубська, В.А. Осипенко). 

На конференції було заслухано онлайн доповідь Бурейко Надії, к.політ.н., дослідника Центру управління і культури в Європі, Університету Сент Галлена (Швейцарія); керівника Програми дослідження процесів європеїзації Ради зовнішньої політики «Українська призма» на тему «Аналіз ідентичностей, уявлень та сприйняття в українсько-румунській прикордонній зоні: методологія міждисциплінарного дослідження (психологічні, філософські та етичні аспекти)». 

Підсумкова наукова конференція професорсько-викладацького персоналу БДМУ надає можливість як досвідченим, так і молодим викладачам обговорити актуальні питання сучасної науки, обмінятися науковими ідеями та перспективами їх втілення. 

Петро Болбочан – найталановитіший воєначальник армії УНР

опубліковано 19 лют. 2019 р., 01:44 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

До 135-річчя з дня народження видатного військового діяча Української революції 1917-21 років, полковника Армії УНР Петра Болбочана професорсько-викладацький склад кафедри психології та філософії організував захід «Петро Болбочан – найталановитіший воєначальник армії УНР» для студентів 1 курсу спеціальності «Фармація, промислова фармація».

З вітальним словом виступила начальник відділу комунікацій з громадськістю Чернівецької обласної державної адміністрації Леся Нос, яка зауважила, що в історії національно-визвольних змагань українського народу 1917-1921 років є чимало непересічних постатей, суперечки навколо яких тривають і досі. Серед них – Петро Болбочан, відомий військовий діяч, чия доля відбила в собі всю неоднозначність і трагічність розвитку тогочасного українського руху, суперечності в розумінні майбутнього України.

Завідувач кафедри психології та філософії, помічник ректора з іміджевих питань проф. Алла Борисюк, звернула увагу, що послідовно відстоюючи державницьку позицію, П. Болбочан опонував політичному курсу Директорії УНР, не бажаючи миритися з радикальним соціалізмом її лідерів, який вів до деструкції у військовій справі та суспільно-політичному житті. Саме за підозрою у намірах здійснити державний переворот полковник П. Болбочан був розстріляний.

Доцент кафедри психології та філософії Олеся Павлюк відзначила, що сам факт розстрілу вплинув на переоцінку ставлення до Директорії багатьма українськими військовими та політичними діячами, а в ситуації, яка склалась і привела до трагічних наслідків, не останню роль відіграло оточення як Головного отамана С. Петлюри, так і П. Болбочана, а також специфічний характер правових відносин, яким супроводжувалась діяльність вищого військового командування Директорії.

Студенти взяли активну участь в обговоренні. Наприкінці зустрічі було продемонстровано документальний фільм «Історична правда. Петро Болбочан–  полковник армії УНР».

На захід був запрошений кандидат історичних наук Дмитро Ліщук, який спробував науково підійти до контраверсійних оцінок діяльності українського військового діяча. Історик висвітлив нелегку долю полковника П. Болбочана і обставини його трагічної загибелі для кращого розуміння причин, які перешкодили українцям побудувати власну державу.До 100-річчя з дня народження Василя Сухомлинського у БДМУ провели заходи

опубліковано 19 лют. 2019 р., 01:37 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎


28 вересня 2018 року світова педагогічна спільнота відзначила 100-річчя з дня народження видатного українського педагога-гуманіста Василя Сухомлинського.

Важливим для нашої держави є рішення про відзначення цієї дати на рівні ЮНЕСКО, що було затверджено 39 сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО.

З цієї нагоди 19 вересня 2018 р. професорсько-викладацький склад кафедри психології та філософії організував захід «Спадщина В. О. Сухомлинського» для студентів 1 курсу спеціальності «Медицина». На заході обговорювалися питання новаторської педагогічної системи, яку створив В. О. Сухомлинський, спрямованої на визнання дитини як найвищої цінності.

З вітальним словом виступила  директор Департаменту освіти й науки Чернівецької обласної державної адміністрації Оксана Палійчук, яка зауважила, що В. О. Сухомлинський подарував нам гуманістичну педагогічну систему виховання учнів. Оксана Михайлівна наголосила, що педагогіка гуманізму Василя Сухомлинського базується на народній педагогіці та загальнолюдських цінностях. Педагог-гуманіст найважливішим засобом виховання вважав мистецтво спілкування вчителя з дітьми. Людяність, душевність спілкування були тим ключем, за допомогою якого Василь Сухомлинський відкривав дитячі та юнацькі серця.

У рамках співпраці з Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича на захід були запрошені також колеги з кафедри педагогіки та методики початкової освіти. З доповіддю «Життєвий шлях педагога» виступила доцент кафедри Кристина Шевчук, яка висвітлила тернистий, але водночас цікавий життєвий шлях педагога-гуманіста. Познайомила з найбільш відомими працями педагога, зокрема такими: «Серце віддаю дітям», «Павлиська середня школа», «Методика виховання колективу», «Батьківська педагогіка».

Доцент кафедри педагогіки та методики початкової освіти Аліна Предик презентувала педагогічні погляди великого гуманіста, його внесок у розвиток педагогічної теорії та практики. Увагу привернули цікаві факти про життя педагога, які вплинули на формування педагогічних переконань В.О.Сухомлинського.

Багатогранна спадщина педагогічної діяльності Василя Олександровича Сухомлинського пронизує десятиліття і з'єднує минуле і сучасне, виблискує яскравими барвами в доробку його послідовників. На заході був представлений фрагмент  відеофільму «Школа В. О. Сухомлинського», де висвітлено, яким був творець,   яким він  залишається в серцях колег, друзів, однодумців, родини.

Доцент кафедри педагогіки та методики початкової освіти Лариса Мафтин виступила з доповіддю «Нова українська школа і творча спадщина педагога», де особливу увагу звернула на формування компетентностей, необхідних для успішної реалізації особистості в суспільстві.

Проректора з науково-педагогічної роботи та виховання Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», доц. Ніна Зорій звернула увагу, що чимало праць відомий педагог присвятив ролі слова та значення особистості вчителя для дитини і сформулював вимоги до них. Місія педагога полягала у тому, щоб бути творцем дитячого щастя, лікарем і зцілителем дитячих душ.

Завідувач кафедри психології та філософії, помічник ректора з іміджевих питань проф. Алла Борисюк зауважила, що В. О. Сухомлинський як учений, ідеї якого випереджали свій час, реалізував на практиці особистісно зорієнтований підхід, даючи дітям можливість вибору, дбаючи про їхню свободу, волевиявлення, мотиви, нахили, здібності, сприяючи всебічному розвитку дитини.

Доцент кафедри психології та філософії Олеся Павлюк відзначила особливості педагогічної системи В. О. Сухомлинського, на формування якої впливали філософські і поетичні традиції українського народу.

Василь Олександрович проявив глибоке знання діалектики виховного процесу, показав взаємозв’язок усіх складових частин навчання і виховання. Поєднання теоретичних узагальнень з багатим практичним досвідом сприяє незгасаючому інтересу широкої громадськості до його педагогічної творчої спадщини.

Студенти-медики зможуть використовувати основні принципи педагогіки гуманізму як в особистому житті, так і в професійній діяльності.

 
 

На базі Буковинського державного медичного університету відбувся семінар для суддів

опубліковано 14 груд. 2018 р., 01:34 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

У грудні 2018 року на базі БДМУ було проводено семінар для суддів  місцевих та апеляційних судів на тему: “Психологічні особливості суддівської діяльності”. Захід відкрила заступник  директора  Чернівецького регіонального відділення Національної школи суддів України Тетяна Аілінчій, яка привітала учасників періодичного навчання та щиро подякувала  керівництву Буковинського державного медичного університету за підтримку  у проведенні семінару.

Вітальною промовою до учасників заходу звернувся суддя Чернівецького апеляційного суду  Ігор Лисак, який зазначив, що  сьогодні є нагальна необхідність вивчати та обговорювати  особливості професійного вигоряння та засоби запобігання цьому явищу.

 У семінарі взяла участь завідувач кафедри психології та філософії Буковинського державного медичного університету, доктор психологічних наук, професор Алла Борисюк, яка звернула увагу  присутніх на те, що упродовж семінару слухачі будуть вчитись ефективно адаптуватися до складних умов та обставин не лише на роботі, а й в особистому житті, запобігати емоційному виснаженню та конструктивно долати стрес.  Дізнаються про психологічні методи зовнішньої та внутрішньої саморегуляції емоційних станів.

Відповідаючи на запитання суддів, Алла Борисюк розповіла про види емоційної самодопомоги, надала корисну та цікаву інформацію щодо розвитку емоційної компетентності та гармонізації балансної моделі життя.

 Програмою семінару передбачено обговорення відеороликів “Психологічний аспект спілкування з учасниками судового процесу”, “Психіатри”. 

Професор БДМУ очолила комісію з акредитації спеціальності 053 "Психологія"

опубліковано 13 груд. 2018 р., 05:22 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

З 28 листопада по 30 листопада 2018 року в Державному вищому навчальному закладі «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» була проведена первинна акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми Психологія зі спеціальності 053 Психологія за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

Професор кафедри психології та філософії Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», доктор психологічних наук, професор Борисюк Алла Степанівна очолила експертну комісію. Було здійснено перевірку достовірності інформації акредитаційної справи, наявності документів, що регламентують діяльність вищого навчального закладу, відповідності діяльності Державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» встановленим вимогам (кадровим, організаційним, навчально-методичним і т.д.) та якості підготовки студентів.

На основі проведеного аналізу експертна комісія засвідчила, що оригінали поданих для експертизи документів, акредитаційні матеріали за переліком, обсягом і повнотою відповідають акредитацій ним вимогам МОН України та зробила висновки, що Державний вищий навчальний заклад «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» спроможний забезпечувати підготовку фахівців за освітньо-професійною програмою «Психологія», спеціальність 053 «Психологія», освітнього рівня «магістр».

ВІЛЬГЕЛЬМ РАЙХ – ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ ТА ТВОРЧИЙ СПАДОК

опубліковано 22 лист. 2018 р., 01:43 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 22 лист. 2018 р., 01:46 ]

До Дня філософії. 15 листопада 2018 р. в межах співпраці кафедри психології та філософії Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» та кафедри філософії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича вперше проведено круглий стіл, присвячений пам’яті  В. Райха.

Вільгельм Райх (1897-1954) – австрійський і американський психолог, один з основоположників європейської школи психоаналізу, єдиний з учнів Фройда, що розвивав можливості радикальної соціальної критики: скасування репресивної моралі і вимога статевої освіти.

В. Райх народився 24 березня 1897 року в с. Добряничі Львівської області. Після народження сина родина Райхів переїхала на проживання до с. Южинці Заставнівського району, Чернівецької області, де батько керував маєтком. Тут і провів своє дитинство та юність хлопчик, якого сьогодні лікарський світ знає як Вільгельма Райха – психотерапевта, що обґрунтував ідеї біоенергетики і розробив лікування неврозів.

Сім'я Райхів належала до тих асимільованих австрійських євреїв, котрі отримали німецьке виховання. На Буковині таких сімей було немало, особливо в Чернівцях.

Під час круглого столу на тему «Вільгельм Райх – життєвий шлях та творчий спадок» на кафедрі філософії в ЧНУ імені Федьковича присутні мали можливість спілкуватися з жителями с. Южинці: Ольгою Піцик, вчителькою української мови та літератури; Мар'яною Старовойт, ученицею Южинецького ЗНЗ, які пригадали події з життя В. Райха.

Нові події біографії В. Райха розкрила Ярослава Андреєва, доцент, завідувач кафедри психології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Ольга Рупташ, доцент, завідувач кафедри філософії, та Орися Задубрівська, доцент кафедри філософії Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, повідомили значимі факти з Буковинського періоду життя В. Райха.

Питання фройдомарксизму В. Райха в постмодерністській ретроспекції розкрив Ярослав Козьмук, доцент кафедри філософії Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

Марина Тимофієва, доцент кафедри психології та філософії Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», повідомила про сучасні особливості впровадження теорії В. Райха в Україні.

Дослідження Вільгельма Райха актуальні й сьогодні. Його вчення використовують не тільки у медицині, а й у таких науках, як політологія, соціологія, філософія.

 

  

«Історію переписати неможливо» – година історичної пам’яті До 85 річниці Голодомору

опубліковано 16 лист. 2018 р., 02:46 Кафедра психології та філософії ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 16 лист. 2018 р., 02:53 ]

До 85 річниці памяті жертв Голодомору, для студентів 1 курсу фармацевтичного факультету спеціальності «Фармація» 8 листопада 2018 р., була проведена година історичної пам’яті «Історію переписати неможливо».

28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932—1933 років в Україні», який трактує події 1932—1933 років, як геноцид українського народу, на цьому наголосила доцент кафедри психології та філософії - Тимофієва М.П. у своєму вступному слові.

Бібліотекар Світлана Тулевська розповіла про цілеспрямовану злочинну політику більшовицького керівництва: вилучення продуктів і майна у людей, обмеження переміщення українців, відмови від закордонної гуманітарної допомоги. Саме це підірвало соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність.

Відбулося придушення прагнення  українців до незалежності, знищення соціально-економічної бази української національної ідеї та задля знищення української нації як такої.

Присутнім наголосили, що Голодомор є найбільшою трагедією за всю історію українського народу. Створення штучного масового голоду, до смерті 3,941 млн людей. Про неї повинен знати весь світ, нинішні та прийдешні покоління.

Відео-презентацію до заходу, під час якої демонструвався документальний фільм «Великий злам», підготувала бібліотекар 1 категорії Ірина Шундерюк.


 
 
 

1-10 of 167